Bayan günde 24 bin erkek 12 bin sözcük kullanıyor

Çorum Düzen Eğitim Ve Yardımlaşma Derneği (ARMONI) bünyesinde Hitit Üniversitesi kız öğrencilerine yönelik kurulan ‘Sev Genç Gençlik Platformu‘ birincil programını düzenledi. Kültür Sitesi’nde gerçekleştirilen ‘Oryantasyon‘ isimli seminere Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün eşi Hatice Külcü, Belediye Meclis Üyesi Bedriye Çayın vatandaşlar ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Seminere konuşmacı olarak rehberlik ve psikolojik danışmanlık uzmanı Taner Sural katıldı. Sural, üniversite öğrencilerinin yaptıkları arkadaşlıklara dikkat etmeleri gerektiğini söyledi. Bazı yakın dostların öğrencilerde anne, baba yerinde olduğunu belirten Taner Sural, “Kızlar genel olarak erkeklerden fazla daha artı konuşuyor. Ast bu konuşmalar önemli, konuşsunlar. Kadınlar daha anne karnındayken çene yapıları erkeğe tarafından daha artı güçleniyor. Kadın günde 24 bin kelime kullanırken erkek 12 bin sözcük kullanıyor. Konuşan insandan korkmayın belli başlı konuşmayanlardan korkmak lazım.” dedi.

Sural, kadınların çok hassas olduğunu, kalplerinin fazla ivedi kırıldığını, tamirinin de fazla zor olduğunu kaydetti. Öğrencilere çok okumalarını tavsiye eden Taner Sural ”Büyük alimler evliyalar çok okuyan insanlardır. Bunun en büyük örneklerinden biri Mevlana’dır.” diye konuştu.

Sev Genç Gençlik Platformu Koordinatörü Pınar Deniz de kurulma amaçlarının üniversite gençliğine yönelik olduğunu belirtti. Deniz, öğrencilerin sosyal hayat ile bağlarını daha ileri seviyelere çıkarmaya çalışacaklarını aktardı. Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün eşi Hatice Külcü de öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Son olarak konuşan Çorum Armoni Eğitim Ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Huriye Çoban, dernek olarak kuruluş amaçlarından birinin de gençlere fiziksel manevi yardımcı olmak olduğunu kaydetti.

sizlere ojje.net farkıyla sunulmuştur

AŞK içinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir