Çocuğunuzun başarısı için kahvaltı sofralarınıza özenin

Çocuğunuzun derslerdeki konsantrasyonunun ve buna alt olarak başarısının arttırması, jurnal yaşantısında daha etkin ve canlı olması ve alt oysa hastalıklardan korunarak sağlıklı olması için mutlaka kahvaltı yapması gerekir. Kahvaltı, en kayda değer öğün olmasının yanı sıra; maalesef fakat en fazla ihmal edilen öğündür de.

Kahvaltı sofrasında ne değin pozitif renk bulunursa; çocuğunuz böylece renkli ve neşeli güne başlar. Keyifli bir kahvaltıyla başlanan bir günün fena geçmesi, imkansıza yakındır.

Renkli sofralar kurun

Uzman Diyetisyen Ipek Ağaca Özger kahvaltınızın daha renkli ve daha keyifli olması için; domates, salatalık, havuç dilimleri, maydanoz, yeşil biber, kırmızı biber, taze nane, taze veya kuru kayısı, taze veya kuru incir, elma, portakal, armut, karpuz, kavun dilimleri gibi kırmızı, yeşil, turuncu, beyaz ve mor renkteki sebze ve meyveleri çocuğunuzun kahvaltı menüsünde bulundurmanız gerektiğini belirtti.

– Bambaşka renkteki meyve ve sebzeler bambaşka renklerde antioksidan, vitamin ve mineral içerdiğini bildiren Özger; güne enerjik açılmak, derslerdeki galibiyet ve performansı arttırmak için bu renklerin tüketilmesinin fazla manâlı olduğunu söylüyor.

– Kahvaltı menüsünde meyve ve sebzelerin yanı sıra; et grubundan bir gıda (yumurta ve peynir gibi) ve tahıl grubundan bir gıda(ekmek ya da kahvaltılık gevrek) de tatmin edici miktarlarda bulunmalıdır.

– Çocuğunuzun yumurtasını kırmızıbiber veya maydanoz ile renklendirebilir; domates salatasına biber ilave edebilirsiniz. Küçük bir meyve tabağı yaparak içerisine renkli meyveler koyabilirsiniz.

sizlere ojje.net farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir