Çocukları sosyal medyadan uzaktan tutun

Uzm. Psk. Gamze Eser, özellikle 0-6 yaş grubu çocukların sosyal medyadan uzak tutulması gerektiğini belirtti.

0-6 yaş grubu çocuklar

Uzm. Psikolog Gamze Eser, ”Öncelikle demin olan bitenin bilincinde olmayan 0-6 yaş grubu evlatlarımızı, başlıca sosyal medyada var olan haber ve uygunsuz görüntülere maruz bırakmamalıyız. Daha bilinç düzeyi oturmuş çocuklarımıza ise ileriki yaşlarında yaşanılan durumu kafalarında yanlış kavramaya yönelik söylem, eylem ve açıklamalardan kaçınmalıyız. Şuan için yapılacak bakış ayrılıkları açıklamalarının bizlere ve evlatlarımıza hiçbir yararı olmamakla birlikte kafalarında yanlış anlamalara, sorgulamaya yetmeyecek bilgi ve altyapı kirliliğine sebep olacaktır” dedi.

Ebeveynlere büyük ödev düşüyor

Ebeveyn olarak üzerimize düşen en manâlı tayin bu dönemde askerimizin ve polisimizin kardeş olduğunu vurgulamak olmalıdır. Kutuplaşmak, durumu siyasi çerçevede ele almak ve duygu-düşünceleri kavgacı şekilde yansıtmak ev, iş ve tüm sosyal ortamlarda gerginliğin artmasına sebep olacaktır.

Bizler içten çocuk yetiştirmeyi, bilinçli anne-baba olmayı kendimize temel tavır biçimi edinmişken, alıngan yaklaşımları gerektiren an ve olaylar karşı da benzer özen ve sağduyuyu elden bırakmamalıyız. İyi bir gelecek ve pak bir cins için belirgin tavırlardan uzaktan, duyarlı ve sükunetli bir duruşla toplum olarak birlik beraberliği ilke edilmeliyiz. Çocuklarımız en değerli varlıklarımızdır. Kendi ellerimizle daimi algılar yaratacak durumların içine sokmamalıyız.

sizlere ojje.net farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir