Diyetin en büyük düşmanı şeker

Diyetteyken şekeri hayatımızdan çıkarmalıyız. Çünkü sadece 2 küp şeker attığımız bir fincan çayla 1 dilim ekmek yemiş değin kalori alırız. Günde 5 fincan çay içtiğimizi düşünürsek jurnal aldığımız kaloriye 5 dilim ekmeği de eklememiz gerekecektir. Şekeri hayatımızdan tümdengelim yolluna gidersek çok daha doğru bir seçim yapmış olacağız; fakat tatlandırmadan akarsu ve kahve tüketemiyorsak yapay tatlandırıcılara başvurmalıyız.

Diyetteyken kalorisiz tatlandırıcılarla fazladan alacağınız kalorilerden kurtulabilirsiniz. Şekersiz çaya alışmak fazla da kolay olmayacağı için attığınız şeker miktarını önce yarıya düşürerek arkasında bir miktar balla tatlandırarak içmeyi deneyebiliriz. Bu Vesile Ile bir vakit daha sonra şekersiz de akarsu içebilir hale geliriz.

Tatlandırıcıyla hazırlanan diyet yemekler kilo vermenizi sağlamaz. Hamur işlerini hazırlarken şeker yerine tatlandırıcı kullanılması onda zayıflatma özelliği oluşmasını sağlamaz. Tek kazancınız şekerden alacağınız kaloriden kurtulmuş olmanızdır.

Kendimize hazırladığımız ufak atıştırmalıklara şeker yerine tatlandırıcı kullanmamız bizi pozitif kalori almaktan korur. Yani diyetteyken tatlandırıcı uygulamak bizim için küçük ama vücudumuz için büyük bir adım olacaktır.

sizlere ojje.net farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir