Hamilelik modasının son öncüleri

Ünlülerin gebe stilleri için tıklayın…

Kate Middleton

Tarzı, kıyafetleri, halkın sevgisi ile Lady Diana’yı aratmayan Cambridge Düşesi Kate Middleton son aylarda dünya çapında gebe modasının da öncüsü oldu. Hamileliğinin altıncı ayına dek kendi kıyafetlerini seçim eden Middleton bu tavrıyla İngiliz basını tarafından ‘kraliyet ailesinin en tasarruflu gelini’ olarak da adlandırılıyor. Ancak kış günleri sebebiyle de daha fazla paltosuyla ve az önce büyümemiş karnıyla görüntülenen Düşes, yeni yeni giymeye başladığı gebelik kıyafetleriyle bu modaya yön vermeye başladı. Son olarak 450 Euro değerindeki Tara Jarmon takımı ve L.K.Bennett’den 230 Euro’luk benzer ton ayakkabılarıyla görüntülenen Kate Middleton, ilk gebe kıyafetini de Windson Kalesi’ndeki bir izci törenine katıldığında yeşil bir Mulberry takımdan yana kullanmıştı.

Kim Kardashian

Hamileliğinin altıncı ayını yaşamış Kim Kardashian ise elbise seçimlerinden tercihini Valentino, Salvatore Ferragamo, Lanvin ve Saint Laurent markalarından yanlamasına kullanıyor.

Carla Bruni

Gebe modasının öncü isimlerinden biri de first leydi olduktan kısa süre sonra bebek bekleyen Carla Bruni’ydi. Chanel Haute Couture kesimleri seçim eden Bruni, beyaz tüvit elbisesi ve siyah ceketiyle gebe giyiminin ikonu olmuştu. acilen bebeği 19 aylık olan Bruni, hamilelik süresince fazla şişkin bir vücuda sahip olup kendini çirkin hissettiğini ve özellikle siyahı tercih ettiğini söylüyor.

Büyük markalarda büyük karın telaşı

Yalnızca İngiltere’de her sene 800 bin doğum gerçekleşiyor ve kadınlar bu vakit içinde sıradan 155 Euro (yaklaşık 370 TL) ayırıyor, ABD’de ise yılda 4 milyon doğum gerçekleşiyor ve yılda toplam 800 milyon dolar (yaklaşık 1 trilyon 400 milyon TL) gebe kıyafetlerine harcanıyor.

Vatan

sizlere ojje.net farkıyla sunulmuştur

MODA içinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir