Hamilelik sürecini bakımlı dinmek için öneriler

Hamileler için karoser ve alımlılık ipuçları fazla önemlidir. Dinç bir gebelik geçirip hem de hoş görünmeyi kim istemez fakat? İçinizde yeni bir hayat doğuyor ve bunun ışıltısı dışınıza da yansımalı.

İşte hamilelik döneminizi gizli geçirmeniz için 17 öneri:

– Paraben: Hamileyken paraben taşıyan kozmetik ürünlerinden şüphesiz uzak durmalısınız. Nemlendiriciler, makyaj ürünleri, güneş kremi, yaşlanma karşıtı ürünlerin yanı sıra, saç bakım ürünlerinde de paraben epeyce sık kullanılır. Paraben, koruyucu madde olarak kullanılır, farklı alanlara yönlendirilmiş kanser türleri üstünde etkisi vardır ve vücudunuzun hormon sistemini bozabilir. Kozmetik ürünü satın alırken mutlaka etiketine bakın ve paraben içermediğine belirli olun.

– C vitamini: Gebe kadınlar için en iyi alımlılık ipuçlarından birisi C vitamini alımını artırmaktır. C vitamini damar sağlığınızı korumanıza takviye eder ve vücudunuzun mirasçı gibi damar hastalıklarıyla savaşmasına asistan olur. Eğer genetik olarak mirasçı hastalığı varsa, en ince ayrıntısına kadar ortadan kaldıramasanız da şiddetini azaltabilirsiniz.

– Gözden Düşmüş tüyler: Hamilelik döneminde, beğenilmeyen tüylerden kurtulmak için kimyasal kullanmamanızı öneriyoruz. Jilet göstermek daha yararlı olacaktır. Tüy dökücü kremlerle ilgili sağlam bir delil olmamakla birlikte, asıl maddesi tiyoglikolik asit olduğundan, hamilelik süresince kullanmamanızda fayda olacaktır.

– Retinoid: Hamilelik döneminde retinoid içeren maddelerden de uzaktan durmalısınız. Retinoid, akne tedavisinde kullanılan ürünlerde bulunur ve düşük ve doğum kusurlarıyla bağlantısı vardır. Hamileyken, size hasar vermeyecek bir ürün için doktorunuza danışın.

– Melazma: Bununla Beraber hamilelik maskesi olarak da aşina melazma, vücutta meydana gelen renk değişikliğidir ve güneşe maruz kalan bölgelerde görülür. Melazmayı önlemek için yüksek faktörlü bir güneş kremi kullanın. Yüzünüzü korumak için de geniş taraflı bir şapka kullanın. Renk değişimini durdurmak için kapatıcı kullanabilirsiniz. Melazmalar çoğunlukla doğum ardından kendiliğinden kaybolur.

– Oksibenzon: Bir önceki maddede, melazmalardan korunmak için güneş kremi kullanmanız gerektiğini söylemiştik. Lakin güneş kremi seçiminde de tedbirli olmalısınız. Oksibenzon genellikle güneş koruma ürünlerinde kullanılır ve aşırı kullanımlarda gelişimsel toksisite ve hormonal bozukluklara yol açar. Tehlikesiz koruma için zink oksit ya da titanyum diyoksit taşıyan ürünler kullanın.

– Akne: Hamilelik döneminde akne sorunuyla karşısında karşıya kalabilirsiniz. Gebelik döneminde kullanacağınız cilt bakım ürünleri yağsız temizleyiciler ve nemlendiriciler olmalıdır. Bununla Birlikte, hamilelikte yaşanan ekstra yağlanmayı önlemek için astrenjan içermelidir. Hamileyken cildinize hasar verecek saliklik asit veya benzoil peroksit yerine dere ağacı yağı veya hamamelis taşıyan ürünler kullanabilirsiniz.

– Saç bakımı: Hamileyken uzak durmanız gereken ürünler arasında saç boyası gelir. Saç boyası içinde yer alan P-feniledediyamin maddesi hamileyken son derece zararlıdır. Bu madde aynı zamanda saç spreyi, şampuan ve kremlerde de bulunur. Gelişimsel ve reprodüktif toksisite ile ilgilidir. böylece saç bakım ürünü almadan önce etiketini mutlaka okuyun.

Formaldehit: Hamileyken uzakta durmanız gereken ürünler arasında formaldehit kazanç. Bebeğinizin sağlığı için, oje ve saç boyası seçerken formaldehit içermeyen ürünler seçmelisiniz. Bu ürünler kanser, reprodüktif ve gelişimsel zehirlenmelerle yakından ilgilidir.

– Hindistan cevizi yağı: Hamile kadınlar için Hindistan cevizi yağı alternatif ve eski bir yöntemdir. Hindistan cevizi yağını ayrıca vücudunuz, keza yüzünüz ayrıca de saçınız için kullanabilirsiniz. Göğüs ucu kremi olarak da kullanılabilir.

– Bronzlaşma: Açık Konuşmak Gerekirse hamilelikte güzellik ipuçlarında bronz bir deri çok da üst sıralarda yer almıyor. Sprey bronzlaştırıcılar, gövde ısısını arttırdığı için bebeğiniz için sakıncalı olabilir.

– Ftalat: Hamileyken uzak durmanız gereken ürünler arasında ftalat gelir. Ftalat ojeden parfüme dek çok değişik üründe bulunur. Ftalat, ürünlerin daha uzun süre dayanmasını sağlayan plastikleştirici maddedir ve bu kimyasala uzun vakit maruz kalma vücutta toksisite birikimine neden olur.

– Buhran: Dış görünümüz değin ruh sağlığınız da çok manâlı ! Bir Takım kadınlar hamileyken depresyona girer ve bu koşul gerçekten bebek için son derece zararlıdır. Hamileyken, hem beslenmenize hem de ruh halinize son derece özen göstermelisiniz.

– Hassas deri: Hamilelik döneminde ağır makyajdan uzak durmalısınız. Cildiniz normalden daha hassaslaşır ve daha fazla özen ister. Ağır fondöten gibi gözeneklerinizin tıkanmasına neden olan ürünlerden uzakta duru. Hamilelik ışıltısının yüzünüzde parlamasına müsade verin ve bunu makyajla kapatmayın!

– Metilbenzen: Hamileyken uzaktan durmanız gereken ürünler aralarında metilbenzen de yer alır. Metilbenzen çivi ürünlerinde bulunur böylece oje sürecekseniz de metilbenzen içermeyen ürünler kullanmalısınız. Bu kimyasal gelişimsel toksisiteye neden olur ve zararı kanıtlanmıştır.

– Dudak Boyası: Hamileyken kullandığınız ürünler hakkında mutlaka araştırma yapmalısınız. Rujlarda bulunan kurşun hakkında bilginiz var mı? Gün içinde aralıksız tazelendiği için, dudak boyası içindeki maddeler son derece önemlidir uzun süreli maruz kalma ardından vücutta kurşun birikir.

– Diş beyazlatıcılar: Diş beyazlatıcı ürünler hamileyken bebeğinize zarar verebilir. Hamilelik süresince diş beyazlığını gözetmek için peroksit içermeyen diş macunlarını seçim edin.

sizlere ojje.net farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir