H&M Conscious exclusive koleksiyonu

Hollywood şıklığı bu baharda H&M’e, daha sürdürülebilir malzemelerden yapılmış parti giyimi koleksiyonu Conscious Exclusive ile geliyor. Koleksiyonda hem erkeklere keza de kadınlara karşın giysi ve aksesuarlar yer alıyor. Koleksiyon hem, H&M’in daha sürdürülebilir bir moda sunma çalışması olan Conscious’ın da bir parçası.

Koleksiyonda kullanılan malzemeler arasında organik pamuk, geri dönüştürülmüş polyester, geri dönüştürülmüş polyamid ve TENCEL yer alıyor. Conscious Exclusive koleksiyonu, 4 Nisan 2013’te dünya çapında 140 mağazada, Türkiye’de ise H&M İstinye Park ve Brandium AVM Ataşehir mağazaları’nda satışa sunulacaktır.H&M Tasarım Başkanı Ann-Sofie Johansson, “Bu koleksiyonun, daha sürdürülebilir malzemelerden üretilmiş olmasını, saf şıklığını ve stilini seviyorum. H&M’de bizler için sürdürülebilirlik hakkında düşünmek ve bunu işimizin merkezine olmak oldukça kolay” diyor.

Baharın gelişini anmak için çok iyi parti giysilerinden oluşan Conscious Exclusive ile Eski Hollywood canlanıyor. Detaylar ve etkin tasarımlar açısından varlıklı koleksiyon, kadınlar için dramatik elbiseler ve bariz çizgiler içerirken, erkekler için rock and roll kırmızı halı stilini yansıtıyor. %100 geri dönüştürülmüş polyesterden üretilmiş, bitik pembe rengindeki yerlere uzanan elbise önden zarif bir görünüme, arkadan ise en ince ayrıntısına kadar açık sırtıyla dramatik bir etkiye sahip. Tamamı organik pamuk karışımı kumaştan yapılan üç parçalı takıma ise, bedene oturan kesimli spor ceket ve yüksek kesin, belden fermuarlı kuytu kesim pantolonla feminen bir dış görünüş kazandırılmış.

Hollywood hayatını yaşamak için çok fazla seçenek bulunuyor. Özellikle de yere değin uzanan pantolonuyla kırık beyaz bol kesim kimononun bitik şıklığı bohem bir havaya sahipken; tulum, açık sırtıyla modern bir görünüm yakalıyor. Sakin beyaz elbise, şeffaf kolları, bakışımsız tren ve kuş işlemesiyle rock and roll romantizmini sergilerken; eski dünyadan gelmiş şehvetli uyandıran korseli elbise de, tül katlarıyla ölümsüz gibi görünüyor. Koleksiyon, işlemeli kutu el çantası ve fidan gibi bilek şeritlere sahip minimal topuklu şık kundura gibi aksesuarlarla tamamlanıyor. Bütün giysiler, daha sürdürülebilir olan malzemelerden üretilmiştir.

Erkek Conscious Exclusive koleksiyonu, bahar giyimine reel bir stil katıyor. Her iki kolundaki püsküllerle esur ve dramatik ışık halkası getirilen kuytu kesim ceketin olağan bir şekli bulunuyor. Siyah üç parçalı smokin ile mükemmel bir armoni bildiren papyon takılı yakasız beyaz gömlek, papyon bağlandığında kibar, bağlanmadığında ise sıcacık bir görünüm sağlıyor. Beyaz üç parçalı takımın bir parçasını yaratıcı vintage esintili düğmeli pantolon askısı ile beyaz pantolon veya smokin ceketinin gül desenli astarı gibi detaylar koleksiyonu özel kılıyor. Kadın koleksiyonunda olduğu gibi tüm parçalar, H&M’in ayrıca bugün hem de gelecekte daha sürdürülebilir moda sunmaya yönelik sorumluluğunun bir parçası olarak daha sürdürülebilir malzemelerden yapılmıştır.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLA…

sizlere ojje.net farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir