Kadınlar niçin çok konuşur

Bayan ve erkeğin belkide varoluşundan beri erkekler her zaman kadınların çok konuşmasından şikayet ederler. Onlara göre kadınlar sürekli konuşan varlıklardır. Fakat bu suçlama biz kadınlara tarafından iyice haksızdır.

Kadınlar detaycıdır. İnce detaylara takılır erkekler için manâlı olmayan konular kadınları derinden etkileyebilir. Alt doğal olarak bu şart karşı kadınlar içgüdüsel olarak konuşmaya ve şikayet etmeye başlarlar.

Bu durumu tıbbi olarak şöyle izah etmek daha mantıkladır doğrusu. Normalde beynin sol tarafı değişik yoğunluklarla da olsa tavır yeteneğini faal hâle getirir. Erkeklerde bu şart çok barizdir. Kadınların beyinlerinin sol ön tarafında ise ayrıca özel bir alan vardır ki bunun sayesinde tavır fonksiyonu daha da etkinleşir. Beyinlerinin sol tarafına tarafından daha minik de olsa sağ taraflarında da tavır fonksiyonunu sağlayan ilave bir merkez daha bulunmaktadır. Beynin her iki tarafında da açıklanmış bir alan içinde yoğunlaşmış fonksiyonel bir merkezin bulunması kadınların daha basit ve bakımlı konuşmalarını sağlamaktadır.

sizlere ojje.net farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir