Kumaş değiştirmeyi nasıl kolaylaştırırsınız

Bir Takım küçükler, beze kısa bir zaman boyunca isyan eder, diğerleri ise bu isyanı oturağa alışana değin sürdürür.

Anne babaların rehber kitabı “Çocuğunuz Büyürken Sizi Neler Bekler“de uzmanlar bebeğin altını değiştirmeyi kolaylaştıracak stratejileri açıklıyorlar.

Bere olup olmadığını denetim edin

Ufak asinizde bezinin daha da fazla acıttığı pişikler olabilir. Eğer öyleyse, bunun tedavisi için doktorunuzun önerilerine uyun. Eğer pişik daha da kötüleşiyorsa ya da birkaç gün geçmesine rağmen hala kaybolmamışsa doktorunuza danışın.

Tertibatınızı zekice seçin

Çabukluk mutlaka gerekli olduğuna kadar, en hızlı daha aşağı değişim yöntemi seçim edilmelidir. Bez veya plastik bezler ya da iğneler yerine, çıtçıtlı veya hazır bezleri kullanın. Bu sayede kumaş değiştirmeyi daha da güçleştiren iğne batması şeklindeki kazaları da engellemiş olursunuz.

Her şeyi önceden hazırlayın

Silme bezini, bebek yağını, nişastayı ve bezini getirmek için çocuğunuzun altını açana kadar beklemeyin. (Emniyet açısından bunları onun ulaşabileceği alanın dışına koyun).

Onu oyalayın

Alt değiştirme esnasında çocuğun dikkatini çeken şeyler günlük oyunlar sırasında kullanılanlar değil, bu iş için saklananlardır. Fakat bir çocuğun oyalanması da bir diğer bezginlik verici iştir ve çocuğunuzu en çok eğlendiren yöntemin bulunması bir test-yanılma konusudur (daha alçak başkalaştırmak için kullandığınız yerden düştüğünde parçalanabilecek nesnelerden muhakkak kaçınmalısınız).

Plastik bir kum saatini; kırılmaz ve kurulabilir müzikal bir oyuncağı; sağlam bir müzik kutusunu; tef gibi sallanabilir bir oyuncak hayvanı; bir çocuk şarkısı kasedini; veya çocuğunuzun alt değişim esnasında oynayabileceği, seyredebileceği ya da dinlenebileceği herhangi bir oyalayıcı nesneyi deneyin. veya “bana göbeğini göster… bana burnunu göster…” gibi iki karakter bir oyunla ( tabii bu sırada öpücüklerle araya girerek) ya da çocuğunuzun kendisini “daha alçak değişiklik yardımcısı” olarak atama ederek ve siz istedikçe gerekli melzemeleri (kapakları sımsıkı kapalıyken) vermesini sağlayarak da onun ilgisini başka yöne çekebilirsiniz.

sizlere ojje.net farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir