Moda rahata alıştı

ÖRNEKLER İÇİN TIKLAYIN…

Sezonlardır gördüğümüz uzay çağı ayakkabıları ve gösterişli elbiselerden sonra (desenleri saymıyoruz bile) daha eksik gösterişli, hatta rahatlatıcı bir şeylere arzu duyanlarımızın sayısı hiç de az değil. Fakat bir dakika! Moda gerçekte de dar mı olmalı? Zahmetsizce giyilmeli mi? Hatta rahatlatmalı mı? En azından bu sezon için cevabı evet, evet ve evet.

Örneğin Phoebe Philo’nun Céline’de sergilediği koleksiyon o kadar kaygısızdı oysa modeller dökümlü pantolon ve bol bluzlarla Birkenstock tarzı sandaletler giymişti. Tümü de süper lüks görünüyordu ama en azından – çalışan bir anne ve tescilli bir tasarım dehası olarak – moda dünyasının bu öncü ismi namına değişim rüzgârlarının bir göstergesiydi. bununla birlikte son derece de moderndi. Kısacası Phoebe rahatlamamızı söylüyorsa ona dinlemek lüzum.

Phoebe’nin dostu ve meslektaşı Stella McCartney de büyük gövde, maskülen kesimleri ve klasik anvelop elbiseyi iş üniformasıyla birleştiren elbiseleriyle benzer bir yolda ilerliyor gibiydi.

Paris sezonunun ana bombası ise 90’ların grunge akımından esintiler ödünç bölge lakin hafif bir boho etkisi için süslemeler ve özgür bir ruhla birleştiren koleksiyonuyla Dries Van Noten’di. Peki ya netice? Spor ve günlük bir tarzın en abartılı kıyafetler dek şık ve moda olabileceğine Anna Dello Russo’yu bile ikna etme gücüne sahip kıyafetler.

sizlere ojje.net farkıyla sunulmuştur

MODA içinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir