Sabahları yaşanan bulantı düşük riskini azaltıyor

Amerikan Tıp Derneği dergisinde yer alan araştırmaya tarafından sabahleyin bulantılarının düşük yapma riskini yüzde 50 ila 75 oranında azaltan bir faktör olduğu kaydedidi. Gece ya da gündüz günün her saati de yaşanabilen bulantıların, her on gebelikten sekizinde görüldüğü ve gebeliğin birincil üç ayında yüksek miktarda üretilen hamilelik hormonlarından kaynaklandığı vurgulandı.

Bulantı dinç bir gebeliğin işareti

Maryland Ulusal Afiyet Enstitüsü kadar yapılan araştırmada, ortalama yaşları 29 olan ve daha önce bir veya iki düşük yapan 800 kadının bilgileri incelendi. Uzmanlar, geçmişte mide bulantılarını sağlıklı bir gebelik işareti olarak görme eğilimi bulunduğunu ve bu çalışmaların da daha önceki araştırmaları doğruladığını belirtti.

Bulantı ve sağlıklı hamilelik ilişkisi tamamen açıklanamıyor

Araştırmacılar, sabah bulantıları ve sağlıklı hamilelik arasında bir ilişki kursalar da, bu ilişkinin tamamen ne olduğunu açıklayamıyor. Daha önce bazı uzmanlar, mide bulantılarının kadınları daha eksik yemek yemeye özendirme ettiğini ve böylece fetüsü toksinlere maruz bırakma riskinin azaldığı yönünde gösterme bildirmişti.

sizlere ojje.net farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir