Tülin Şahin’den tarz önerileri

Hiçbirimiz aynı değiliz. Herkesin boyu, kilosu, kemik yapısı, saçı, gözü kendine özgüdür. Bu yüzden de giyimimiz kendine has olmalı.” diyen Tülin Şahin, şunları öneriyor:

Dairesel hatlar: Kıyafetler mutlaka üste oturmalı. Lakin sakın yanlış anlaşılmasın, katiyen sıcacık olmamalı. Güya terziden yeni çıkmış gibi oturmalı. Ne bol ne de fazla gizli. Bol kıyafetler giyildiğinde olunandan daha dairesel görünülebilir. Dairesel hatlıların beli mutlaka ince olur. O yüzden bele oturan kıyafetler seçilmeli ve uyarı belin inceliğine çekilmeli.

Kısa üst beden, uzun bacaklar: Bu müşteri vücutlarda niyet, vücudun oranını dengelemektir. Kısa üstteki bedenin uzun bacaklarla uyum sağlaması gerek. Bunun için de ekip elbiselerde, ceketleri kalçaya değin hatta daha uzun olanlar seçim edilmeli. Bel kısmında yatay hatlar yaratarak da o denge sağlanabilir. Mesela, kemer kullanılabilir ya da buruşuk üstler giyilebilir. Ayak boyu, diz boyu eteklerle, capri ya da tam bilekte biten pantolonlarla daha kısa gösterilebilir.

Uzun üst karoser, kısa bacaklar: Bacakları daha uzun uygulamak için rahat, üzerinde fazla artı detaylar olmayan özellikle beli yüksek pantolon ve etekler tercih edilmeli. Eteğin ve pantolonun üzerine giyilecek ceket mutlaka belde bitmeli.
Yuvarlak- geniş üstteki, ince bacaklar: Tüm dikkati bacaklara çekmekte fayda var. Bu yüzden ince bacakları daha da ön plana çıkaracak sıcacık pantolonlar, o kadar çok insanın giymeye cesaret edemediği güzel desenli çoraplar giyilebilir. Üst bedende düşey teferruat kullanılmalı. Giyilecek ceket benzeri oturmalı. Asla sıcacık olmamalı ve sıkmamalı.

Dar-ince üst, geniş kalçalar: Üste giyilecek ceketin veya gömleğin üstünde detay olmasına uyarı edilmeli. Bu Nedenle tüm uyarı üstteki kısma çekilmiş olunur. Kısa ve kuytu bir ceket ya da gömlek giyilerek, belin inceliği bir kere daha vurgulanmış olur. Geniş kalçalarla omuzları dengede tutmak için, üstteki kısma giyilecek parçanın omuzlarına fazla belirli olmayan, minik ve hafif vatkalar diktirilebilir. Ufak ve hafif vatkalar omuzları dengelemek için tatmin edici olacaktır. Daha Alçak kısma giyilecek parçaların da uçuşan ya da dümdüz kumaşlardan olması daha iyidir.

Geniş-büyük üst, rahat kalçalar: Burada maksat, dikkati rahat kalçalara çekmektir. Bu yüzden bakımlı ve bütün belde biten ceket giyilmesinde menfaat var. Bu müşteri bir ceket alırken yapısından fazla kıvrımlarına dikkat edilmeli. Kalçalarda rahatlıkla yatay çizgiler yaratılabilir. Üstteki kısma giyilecek parçalar çok sade olmalı. İnce bacakları daha da ortaya dahil etmemek için gizli kesimli pantolonlar seçim edilmeli.

sizlere ojje.net farkıyla sunulmuştur

MODA içinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir