Tüp bebekte en şanslı meslek öğretmenlik

Tüp bebek tedavisinin galibiyet oranında mesleklerin de etkin olduğu ortaya çıktı. Tüp bebek tedavisinde en yüksek galibiyet şansı öğretmen hanımların. En tâlihsiz meslek grubu finans ve bilişim.

Bayan Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, 15-19 Ekim 2016 tarihinde ABD’nin Utah Eyaleti’nin Salt Lake şehrindeki Amerikan Üreme Derneği (ASRM) kongresinde sunulan bilimsel araştırma hakkında şu bilgileri verdi:

Tüp bebekle gebe kalma konusunda 6 kat daha uğurlu

“Bin 123 kadın arasında yapılan araştırma hoca olarak çalışan kadınların tüp bebekle hamile kalma şanslarının daha fazla olduğunu gösterdi. Öğretmenler, diğer mesleklere tarafından, tüp bebekle hamile kalma konusunda 6 kat daha uğurlu.

Öteki iş gruplarının aksine tatil modunda almak ve serbestçe arkadaş ve akrabalarla beraber vakit aşmak gerginlik seviyesinin daha düşük olması anlamına gelmektedir.

Çoğu hoca stresli bir işi olduğunu düşünür. Ama uzun yaz tatili döneminde bu şart değişir ve genellikle çare o döneme planlanır. Yaz tatili, arkadaşlarla görüşmeler ve geziler sonuçta stresi azalıyor ve öğretmenlerde gebe kalma oranı yükseliyor. Zaten araştırmaya katılan hoca hastalar acayip bir şekilde tedavi esnasında yaz tatilinde olduklarını bildirmişlerdir.”

sizlere ojje.net farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir