Yavaş sezaryen yöntemi hakkında merak edilenler

“Yavaş sezaryen yöntemi, son yıllarda gelişen sezaryen oranları nedeniyle 2008 yılında birincil defa İngiltere’de üstünde çalışılmış bir konu” diyen Bayan Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Cem Fıçıcıoğlu, şöyle devam etti:

“Buradaki mantık gerçekte sezaryen sırasında gerek anne adayının gerekse baba adayının doğuma iştiraklerinde eksiklik olması ve dolayısıyla bebeğin çok seri bir şekilde çıkartılıp hemencecik çocuk doktoruna verilip resüsitasyon yapılması sırasındaki gecikmeler, anne ile olan temasın gecikmesi gibi sakıncalar olduğu durumlarda bunları nasıl sıradan doğuma benzer bir taklit yapabiliriz düşüncesiyle bir alıştırma tasarı edilmiş. Bu da yavaş sezaryen olarak adlandırılmış.”

Prof. Dr. Cem Fıçıcıoğlu, “Buradaki maksat çocuğun anne karnından insüsyon yani gereken tarafsızlık yapıldıktan daha sonra rahim içerisinde kendiliğinden ciltten çıkması anının beklenmesi ve çocuk ağlamaya başladığında da hemen başın alınarak ufak bir temizlik ardından annenin göğsüne bırakılması ve burada anne ve babanın yakın temasının sağlanmasıdır” ifadelerini kullandı.

Yavaş sezaryen yöntemi hakkında merak edilenler – İZLE:

sizlere ojje.net farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir