Ajda Pekkan’ın bacak sırrı

Bu sıkı ve düzgün bacaklar hakkında çok şey konuşuldu, yazıldı. Ajda Pekkan gibi güzel bacaklara doğal yollardan sahip olmanın sırrını açıklıyor…

1 – Haftada üç gün, yarım saat aerobik ya da step egzersizleri yaparak veya bisiklet kullanarak ayak kaslarınızı şekillendirebilirsiniz.

2- Eğer masa başında çalışıyorsanız, bacaklarınızı mümkün olduğunca uzatlmalı ve gergin pozisyonda tutmalısınız. Masa başında otururken de, bacaklarınızı kuvvetlendirebilirsiniz. Oturduğunuz yerde kalça kaslarınızı gerin ve bırakın. Bu hareketi her gün 20 kere tekrarlayın.

3- Sıcak yaz günlerinde çoğu kez soğuk duş alarak bacaklarınızın elastikiyetini kaybetmesini önleyebilirsiniz.

4- Haftada bir bacaklarınıza peeling uygulayın. Ardından ise nemlendiriciyle en düşük 15 dakika masaj yapın.

5- Her öğünde karbonhidrat bakımından varlıklı tahıl ürünlerini, ekmek, makarna, pilav ve meyve gibi gıdaları eksik miktarda da olsa tüketmelisiniz. Bol bol su içmeyi dikkatsizlik etmeyin; su, selülit oluşumunu engeller.

6- Bezginlik bacaklarınızı mutlaka dinlendirin. Yerinde bir yere uzanın ve bacaklarınızı kalp seviyesinde tutun.

7- Uyumlu olarak uygulayacağınız bitkisel sütlerle daha hoş bir görünüme sahip olabilirsiniz.

8- Hoş ayak, yalnızca sıkı ve adaleli bacaklı anlamına gelmiyor. Bacaklarınızın aynı zamanda pürüzsüz de olması gerekiyor. Daimi olarak tüylerden kurtulmak için lazer epilasyon yaptırabilirsiniz.

9 – Cildinizin yapısı ince ise varis ve genişlemiş damar sorunu yaşıyorsanız, hatasız bacaklara kavuşmak için ekstra çaba harcamanız gerekiyor. Varisleri onarmak için ilaç tedavisi, lazer yöntemleri veya cerrahi teknikler deneniyor.

sizlere ojje.net farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir