Eller de estetiğe hükümlü

Ellerimiz, kesintisiz dış etkilere maruz kaldığından vücudumuzda azami yıpranan ve yılların etkisini hissettiren bölgelerin başında geliyor. Daha genç ve dinç bir görünüş isteyen kadınların yüz güzellikleri kadar, ellerinin kuytu olmasına özen göstermesi gerekiyor.

Ellerin insan vücudunda yüzden sonradan en çok göz önünde olan alan olduğunu gösteren Transmed Saç ve Kozmetik Cerrahi Kliniği Medikal Direktörü Dr. Melike Külahçı, “Yaşlanma belirtileri ilk olarak yüz bölgesinde ortaya çıkıyor.

Yüz gençleştirme uygulamalarının arkasından daha genç ve dinç bir yüz görüntüsü elde edilse de, kişinin elleri hakiki yaşını açığa vuruyor. Özellikle yüz estetik operasyonları veya botox, dolgu gibi işlemleri yüzleri için uygulatan kadınlar, el gençleştirme işlemlerine alaka gösteriyor” diyor.

Kırışıklar ve lekelerden zahmetsizce kurtulun

Ameliyatsız el gençleştirme yöntemlerinden biri olan mezoterapi tedavisinde 2 ya da 4 mm’lik ince enjektörler yardımı ile cildin mezoderm tabakasına vitamin, antioksidan ve dolaşım güçlendirici etkisi olan madde veriliyor.

Cillteki kolojen eksikliği kırışıklıklar oluşmasında esas rol oynayan faktörler aralarında yer alıyor. Ameliyatsız dolgu tedavilerinde, kıvrım ve kırışıkların elden değil olması için deri altına dolgu maddeleri enjekte ediliyor. Bu maddeler ciltteki kolojenleri de harekete geçirerek, buruşuk oluşmasını azaltıcı rol oynuyor.

Tedavinin anında ardından enjekte edilen dolgu maddesi cilt altında yayılmaya başlıyor ve takriben bir ay daha sonra istenilen görüntüye kavuşuluyor.

Dolgu tedavilerini, yapılan maddenin türüne kadar 6 – 12 ay aralarında tekrarlamak gerekiyor.

Ellerin yaşını göstermede en manâlı belirtilerden olan deri lekelerinden ise, üç hafta aralıklarla yapılan 2 -3 seanslık lazer tedavisi ile kurtulmak muhtemel oluyor.

sizlere ojje.net farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir