En etkili yüz bakımı yöntemleri

Cilt, zamanla sıkılığını kaybeder ve ince çizgilerle dolmaya baslar. İşte yüz bakımları bu noktada devreye girer. Yüz bakımları cildin ışıltısını kazanmasını sağlar ve onu dış etkilere karsı korur. Birçok kişi ışın/ışık tedavisi, lazer tedavisi, dolgu ve enjeksiyonlarla elde edilen sonuçları nasıl muhafaza edebileceklerini merak eder. Sonuçların uzun ömürlü olması için yüz bakımı yaptırabilir, profesyonel cilt bakım ürünleri kullanabilirsiniz. Uyumlu bakım, cildin dinç dokusunu korumasına muavin olacaktır. Anti-aging bakımları ise mikrodermabrazyon ve ışın tedavileriyle de desteklenebilir.

Oksijen Bakımı

Oksijen bakımı cildi canlandırır ve hacim katar. Bir doz oksijen; nebati özleri, mineralleri ve vitaminleri cildin bunlara ihtiyaç duyduğu bölgelere içeren bir araçtır. Ciltte oksijen kullanıldığında sağlanan faydaların en önemlisi; ilave oksijenin cilde nüfuz ederek, cilt fonksiyonlarını gerektiği gibi çalıştırıp, daha sağlıklı ve daha aydınlık bir deri elde etmeye asistan olmasıdır. Genel Olarak çelimsiz kan ve oksijen dolasımından felakete uğramış ciltler, oksijen uygulamasından azami avantaj sağlamaktadır. Bu şahısların ciltlerinde yüzeye yakın kılcal damarlar gevşemiş ve şişlik yaratarak, kırışıkların daha görünür olmalarına yol açmıştır. Oksijen bakımlarının diper faydaları aralarında, sivilcelere yol açan bakterilerin, oksijen bakımından zengin ortamlarda yaşayamamaları yer almaktadır.

Antioksidan Bakım

Antioksidan bakımı çevresel faktörlerden kaynaklanan hasarları azaltır. Bu nesil bakımlarda, çevresel etmenlere ve özgür radikallere karsı çalışan, cildin dış etmenler dolayısıyla hasar görmesini engelleyen antioksidan içerikli serum ve maskeler kullanılır. Topikal antioksidanların cilde nüfuz etmesi için cildin iyice temizlenmiş ve soyulmuş olması gerekir. Antioksidan bakımlarda A ve C vitaminleri, yeşil akarsu, nar, kabak ve çoğaltma faktörleri gibi etkisi kanıtlanmış içeriklerin kullanımı en üstteki sıralarda yer almaktadır fakat antioksidanlar cilt üstünde kısa bir vakit bulunabildiklerinden ve faydaları da kısa süreli olduğundan dolayı bakım sonucu elde edilen sonuçların evde kullanılan ürünlerle desteklenmesi, çevresel etmenlere karsı koruma sağlamak için şarttır.

Akupunktur Bakımı

Yaşlanma hızını yavaştır. Şekil veren, lifting yapan, sıkılaştıran ve akupunkturun antik tekniklerine dayanan bir deri bakımıdır. Göz çevresi, nazolabiyal çizgiler ve yanaklar gibi yüzün baskı alanlarına uygulanan ince akupunktur iğneleri ile kan dolasımı hızlandırılır, kasların sıkılaşması sağlanır ve bu vesile ile yüzün enerjisinin arttığına inanılır. Hem bu iğneler ciltte mikroskobik düzeyde ufak delikler açarak, birkaç tatbik sonunda cildin kolajen üretimini artırır. Böylelikle daha sıkı görünen bir cilt elde edilir.

Vampir Bakımı

Topikal PRP’ler ve mikroiğneler kullanılarak yapılan bir bakımdır. Kendi kan trombositlerinizin işlenerek, geleneksel ve sentetik dolgu&enjeksiyon maddeleri ile karıştırılarak, cilde geri enjekte edilmesine dayanan bir lifting yöntemi olan vampir liftingine aynı bir yöntemdir. Vampir bakımı; pıhtıyuvarların santrifüjden geçirilmesine ve bu defa sentetik dolgularla karıştırılmaksızın, cildinize tek basına geri yüklenmesi ile gerçekleştirilir. Bu uygulamada vampir liftinginden ayrı olarak, çoğaltma faktörleri bakımından zengin bir solüsyon uygulanır ve bu solüsyon mikroiğneler ile cilde yedirilir; böylelikle deri hücresel düzeyde yenilenir ve kolajen üretimi artırılır. Nekahet süresi olmayan bu uygulamanın sonuçları, uygulamanın üzerinden biraz süre geçtikten sonra görülebilse de uygulamanın uzun vadeli sonuçları hakkında belirli bir data henüz bulunmamaktadır. Bu yüz bakımları avantaj sağlasa da aniden artı başvuru yapılması gerekir. Bu uygulamalardan lazer veya ısın terapileri, diğer anti-aging uygulamaları ve ameliyatlar dek dramatik sonuçlar alınması beklenmemelidir.

sizlere ojje.net farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir