Estetikte son trend bilek inceltme

Teknolojik yeniliklerin her geçen gün artan bir şekilde gelişen bir tempo ile hayatımıza girmesi doğru vücut şekillendirmede her bölgede olağanüstü işler ve sonuçlar elde edebiliyor. Bir çok bayan hasta karın bel ve basen bölgesindeki artı yağlardan kurtulmak için estetik operasyonlara başvuru ediyor. Bu çok tanıdık problemlerin yanında şikayetçi olduğu ama tedavisiz sandığı diz çevresi ve bilek bölgesi yağlanmalarını da ameliyatlı ve ameliyatsız yöntemlerle rahatlıkla tedavi edilebiliyor.

Son yıllarda bilhassa bayanların fazla seçim ettiği el ve ayak bileklerini inceltme konusunda açıklamalarda bulunan Op.Dr.Hüseyin KANDULU; “Bu bölgelerdeki yağlanmanın boyutuna göre herzamanki liposuction uygulanabileceği gibi , (ultrasonik) vasser liposuction, lazer liposuction yöntemleri de tedavide mükemmel birer seçenektir. Soft-feetBilek çevrelerine ve diz çevresine birkaç milimlik ufak deliklerden bu bölgeler için özel üretilmiş fazla küçük aletler ile girilip uygun olan liposuction yöntemi ile bölge vücutla orantılı olacak şekilde inceltilir. Kişinin ek bir şikayeti yoksa bütün bu işlemler lokal duyu yitimi aşağı uygulanır. Bu işlemlerden daha sonra hastanede uzanmak gerekmez. 2 haftalık korse uygulaması derinin adaptasyonu için önerilir. Işlem sonrası lenf-drenaj sistemleri ile masaj uygulamaları deri sıkılaşması ve iyileşmenin süratlenmesinde çok yardımcıdır. üstelik daha küçük deformiteler için uygulamakta olduğumuz ve birkaç seansta istenen inceliğe hastalarımızı kavuşturduğumuz lipoliz yöntemlerimizde bu bölgelere rahatlıkla uygulanabilmektedir. Mezoterapi ile lipoliz işlemi bu yöntemler aralarında çoğunlukla seçim edilmektedir. Bunun yanında ultrasonik masaj yöntemleri ve lazerle yağ parçalayıp keza yağ hücrelerinin azaltıldığı ayrıca de derinin sıkılaştırıldığı işlemler tek başına veya kombine olarak rahatlıkla diz çevresi ve bilek çevresi inceltmede kullanılmaktadır.” dedi.

Kadınlar fazla ince bacaklarından da şikayetçi olabiliyor

Orantılı bir ceset için yapılabilecek bir fazla şeyin olduğunu vurgulayan Kandulu; “Bu bölgelerin vücutla orantısızlığı sadece kalınlık olarak yok çoğunlukla fazla incelik şikayeti olarak da karşımıza çıkmaktadır. Çoğu genç hanımefendi hastamız bacaklarının fazla ince olması ve albenili gözükmüyor olması nedeni ile etek giymekten kaçındıklarını ve fazla mutsuz olduklarını bizimle paylaşmaktadırlar. Bu gibi durumlarda çaresiz miyiz? Ömür boyu böyle mi yaşamalıyız? Hayır estetik cerrahide sizlerin somut ve ruhsal mutluluğu için sürekli bir yenilenme ve gelişme içerisindeyiz. Vücutta zorunlu bölgelerin hacim kayıplarını tamir etmek ve orantılı karoser hatlarına hastalarımızı kavuşturmak için öncelikli tercih ettiğim usul kişinin yine kendi yağ dokusunu kök hücreden zenginleştirip ilgili bölgelere aşılandığı, yağ doku transferidir. Bu usul şüphesiz kesi olmaması, tabi etkisinin bulunmaması , hastanede yatış ve iş gücü kaybı olmaması gibi birçok üstünlüğe sahip olmakla birlikte en kayda değer üstünlüğü kişinin kendi dokusu ile sağlanan bu hacmin fazla doğal bir görünüm oluşturmasıdır. Alternatif olarak vücudun çoğu yerine implantlarla hacim verilebilmektedir ancak bireysel tecrübem ve önerim meme implantının fazla başarılı ve dinç olması dışarıda diğer vücut bölgelerinde kişinin kendi dokularının kullanılması yönündedir.” dedi.

sizlere ojje.net farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir