Göğüs ölçüsü psikolojiyi etkiliyor

Dünyanın en meşhur, en varlıklı ve en hoş kadını olsanız bile, göğsünüz küçükse büyütmeye, büyükse küçük uygulamak için saklamaya çalışıyor, giydiklerinizi kendinize yakıştıramıyor hatta kendinizi sevmiyor olabilirsiniz.

Göğsü büyük kadınlar, toplum içine çıktığında kendini saklamaya çalışırken, büyük göğsünü daha minik göstermek için iç çamaşırı ve kıyafet seçiminde zorluk yaşıyorlar. İskelet sistemine ilişkin rahatsızlıklardan sırt ve omuz ağırlarına değin birçok sorunu yaşamanın yanı sora toplum içinde dikkat çekmemek için göğsü gizli tutmak için gösterilen çaba, kadının duruşundan, konuşmasına ve varlığını açıklama etmesine dek birçok unsuru etkiliyor.

Göğsü minik olan kadınlar ise kendilerine yerinde kıyafet bulgu sıkıntısının yanında, karşı cinsle yakınlaşmada sıkıntılı, çekingen ve pasif bir duruş sergileyerek, kendini gizleme eğiliminde oluyor. sonuç olarak büyük veya küçük göğüslü olsun kadınlar her iki durumda da güvensizlik sorunu yaşıyorlar.

Meme Estetiği Özgüveni Artırıyor

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Tuncel, estetik cerrahi yöntemlerinin gelişmesiyle birlikte çok varlıklı, fazla ünlü olamasa bile herkesin meme estetiği yaptırabileceğini söylüyor ve meme estetiğinin bilhassa kadınlarda kendine olan güveni artırdığını belirtiyor.

Kadın vücudunun ve doğurganlığın simgesi olan göğüslerin, doğuştan, gelişimsel ve sonradan oluşan sebeplerden dolayı ölçülerinin değişmesi ile kadının hayat kalitesinin ve sosyal hayatının manâlı ölçüde etkilediğine şive yapan Op. Dr. Alper Tuncel, estetik operasyonla göğüslerini büyüttürmek isteyen kadınların beden yapısına uygun olan ölçüyü seçim etmesi gerektiğinin altını çiziyor. Op. Dr. Alper Tuncel, işlem sonrasında en ince ayrıntısına kadar doğal bir görünüme kavuşmak ve ardından yıllardan beri protezi güvenle taşımak için silikon kohezif jel ve pürtüklü yüzeyli protez kullanımının önemli olduğuna değiniyor. Hem Op. Dr. Alper Tuncel, ceset içerisine yerleştirilecek olan protezin anatomik yapıya yerinde olmasının ise doğal görünüm için gerekli olan bir öteki manâlı öğe olduğunun önemine dikkat çekiyor.

Protezle ve kök hücreli yağ enjeksiyonu ile meme büyütme ameliyatının, iyi ve kalıcı netice verdiğini, kadının kendine olan güvenini arttırdığını gösteren Op. Dr. Alper Tuncel, bu operasyonun emzirmeyi engellemediğini ve hem kanser riskine de niçin olmadığını da sözlerine ekliyor.

Op. Dr. Tuncel, giydiği hiçbir şeyi üstüne yakıştırmayan sürekli kambur ve kendini saklama eğiliminde olan büyük göğüslü bayanların göğüs değeri düşme veya diğer bir deyişle vücuda ölçülerine yerinde ülkü getirme operasyonu için deneyimli bir Plastik Cerrah göre yapılması halinde beğenilmeyen sonuçların fazla nadir olduğunun altını çiziyor. Özellikle dikiş izi sorununun bundan böyle günümüzdeki tekniklerle gözle görünmeyecek değin eksik olduğunu da sözlerine ekliyor.

Son olarak göğüs ölçüsünde değişiklik yaptırmak isteyen kişilere ilk kez kan tetkikleri, mamografi ya da meme ultrasonografisi öneren Op.Dr. Alper Tuncel ailesinde meme kanseri olan ya da tehlike grubunda yer alanların ise mutlaka düzenli tetkik ve denetleme amaçlı tetkikler ile durumunu peşine düşüp takip etmesini öneriyor.

sizlere ojje.net farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir