Göz altı morluklarından kurtulma yöntemleri

Göz altı morlukları her yaş grubunda çoğunlukla görülen bir sorundur. Ara Sıra o kadar bir hal alırki benzeri boyanmış gibi simsiyah. Bunlarla baş etmek genel olarak zordur. Ama nedenlerini ortaya çıkarabilirsek, hafifletilmesi veya tedavisi olası olabilir. Genel Olarak fazla beyaz tenli ve göz çukuru derin olanlarda meydana gelir.

Göz altı morluklarının nedenleri; Genetik nedenler, derme çatma uyku, yorgunluk, fazla stres, eksik besin gibi nedenler.

Göz altı morlukları için evde hazırlanabilecek öneriler

Salatalıkla göz altı morluklarının görünümünü azaltmanız mümkün. Bir De hazırlaması 1-2 dakikanızı alacaktır. Sulu bir salatalığı ince ince dilimleyin ve gözlerinizin üzerine koyun. 15 dakika değin beklettikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Limon ve domates suyuyla hazırlayacağınız maske en etkili çözümlerden biridir. Eşdeğer miktarda limon ve domates suyunu karıştırarak 1 hafta her tarafında günde 2 kere göz altlarına sürün.

Elma terapisi yaparak göz altı morluklarınıza son verin; Elmaları rendeledikten sonra suyunu sıkarak, içerisine bir tatlı kaşığı türk havesi koyun ve gazlı kumaş ile arasını sararak sorunlu olan göz altı morlu bölgelerimize uygulayın. Bu uygulamanın haftalık olarak 3 gün yapılması öğüt edilmektedir.

Patates dilimlerini salatalık dilimleri gibi gözlerinizin üstünde 15 dakika bekletmek zamanla göz altı morluklarını hafifletecektir.

Soğuk sallama dere poşetleri keza gözlerinizin yorgunluğunu alır hem de morlukları hafifletir. Nehir poşetlerini kullandıktan sonradan soğumasını bekleyebilir veya soğuk suya batırarak kullanabilirsiniz.

Soğuk süt, göz altı morlukları için en kolay çözümlerden biri. Soğuk süte batırdığınız pamuk parçalarını gözlerinizin üstüne koyup 15-20 dakika kadar bekletin.

sizlere ojje.net farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir