Göz çevresine özel bakım önerileri

Göz altı torbaları, mor halkalar, kaz ayakları ve yaşlanma belirtileri olan kırışıklıklar göz çevrenizde istemediğiniz bir manzara oluşturabilir. Göz çevrenizin daha dinç ve hoş görünmesi için özel bakım önerileri…

Göz altı torbaları kabusunuz olmasın

Göz altındaki torbalar birçok vakit kalıtımsal faktörlerden kaynaklanır, lakin bir çok göz çevresi probleminde olduğu gibi uykusuzluk da kayda değer bir etkendir. Günümüzde göz altı dokusunu sıkılaştırmak için değişik estetik operasyonları mevcut. Estetik operasyon yaptırmak istemeyenler için evde jurnal uygulayabileceğiniz bazı bakım kürleri cazip gelebilir. Mesela patates ve salatalığın cilt sıkılaştırıcı özelliği göz altlarında da kullanılabilir. veya demlenmiş soğutulmuş nehir poşetleri de göz altında bekletilebilir.

Yaşlanmanın etkilerini geciktirin

Göz çevresi kremleri kullanmaya başlamanın yaşı yoktur. Eğer göz altındaki deformasyonu görmeye başladıysanız, 30’lu yaşlardan önce de yaşınıza uygun bir göz çevresi kremi kullanabilirsiniz. Çağdaş hayatın getirdiği stresten uzakta kalmak ve hızla akıcı zamana direnmek fazla da olası yok. Her bakım tavsiyesinde olduğu gibi göz çevresi içinde erken önlem olmak epeyce manâlı. Uygulayacağınız her dinç hayat tavsiyesi ve bakım önerisi için zamanlamayı dürüst yapmalı ve yaşlanmanın etkilerini geciktirmelisiniz.

Göz çevresi kremlerinizi dürüst kullanın

Birçok zaman yapılan yanlışlardan biri de yüzünüze uyguladığınız kremi göz altına sürmek. Yüzünüzdeki hasasiyetle göz çevresindeki hassasiyetin benzer olmadığını unutmayın ve göz altına farklı bir bakım kremi uygulayın. Bakım kremini göz çevresine uygularken de yumuşak ve dairesel parmak hareketleriyle kremi göz çevrenize yedirin.

Stressiz ve sağlıklı bir yaşam

Göz altlarında zamanla renkli koyu lekeler veya morluklar oluşabilir. Bu renk değişimleri ve morluklar bazen bir hastalığın belirtisi olurken ara sıra de gerginlik, uykusuzluk, fazla yorgunluk, ve yaşlanmaya alt kolajen eksikliğinden kaynaklanabilir. Uzun soluklu peeling tedavileri ve mezoterapi yöntemleri ile renk değişimleri giderilebilir. Bu uygulamalar bilinçsizce yapıldığı taktirde netice vermeyeceği gibi göz altı derisine de hasar verebilir.

Makyajınızı temizlemeden uyumayın

Gözlerin bariz olması için yaptığımız makyaj stilinde uyguladığımız aydınlatıcı, far, göz kalemi, maskara gibi ürünlerin uzunca bir süre ciltte kalmaması gerekir. Yatmadan önce mutlaka makyaj silinmeli hiç bir kalıntı bırakılmamalı. Bunu alışkanlık haline getirmek deri için bilhassa de göz çevresi için epeyce kayda değer.

sizlere ojje.net farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir