Gülmenin bilmediğiniz faydaları

Çalışmalar, gülmenin ve kahkaha atmanın sağlığa yardımsever olduğunu ve hayatımızın o kadar çok alanında fazla etkiye sahip olduğunu göstermektedir.

Gülümsediğinizde endorfin salgılarsınız

Endorfin bize sevinç veren ve stres seviyemizi düşüren hormondur. Gülümseyemiyorsanız yalandan yüzünüze bir gülücük yerleştirin. Bu bile endorfin salgılamanız için tatmin edici olacaktır. Çünkü beyin, her iki müşteri gülümsemede benzer kaslar çalıştığı için, gerçek gülüş ile palavracı gülümsemeyi ayırt edemez.

Endorfin kendimizi mutlu hissetmemizi ve stresimizin azalmasını sağlar

bununla beraber vücudun doğal sızı kesicisidir. Kronik ağrılara sahip millet için gülümsemek acı ile üatesinden gelmek için iyi bir yöntemdir. Ayrıca, düştüğünüz zamanlarda gülerek ağrınızı azaltabilirsiniz.

Endorfin arttıkça stres hormonu kortizol azalır

Kendimizi stresli ve gergin hissettiğimiz zamanlarda kortizol daha aktif olur ve nahoş duygular hissetmemizi sağlar.

Gülümsemek ciğerleri genişletir, vücuttaki kasları esnetir ve özdengeyi uyarır

Bu, vücuda alıştırma yapmış gibi üstünlük sağlar ve oksijen alımınızı destekler.

İyi bir kahkaha duygularınızı özgür bırakmanızı sağlar

İçinizde tuttuğunuz duyguları serbest bırakmanın en iyi yolu iyi bir kahkaha atmaktan geçer. Her şey siz gülümsedikten sonradan, gözünüze, daha iyi ve daha kolay görünecektir.

Gülümsemek cazibeli olmanızı sağlar

Tebessüm Etmek, insanların size yaklaşabilmesi için yiğitlik verir. Gülümsediğiniz süre başkalarıyla daha kolay iletişime geçebilir ve daha fazla eğlenebilirsiniz. Diğer Taraftan iyi hisler ve gülümsemek bulaşıcıdır, başkalarına da iyi hisler aşılayabilirsiniz.

Mutlu ve pozitif bir açıklama hayatınız boyunca size yarar sağlar

Meslek görüşmelerinde tebessüm eden olmak size fayda sağlar, kendinize güvendiğinizi gösterir. Stresli anlarla daha bakımlı başa çıkabilirsiniz ve etrafınızdaki insanlarla daha dinç ilişkiler kurabilirsiniz.

Nasıl daha fazla gülebilirsiniz?

Düzenli olarak gülümseyin ya da kahkaha atın ve böylece beyninizin salgıladığı hormonlar tamamen kendinizi daha iyi hissedin.Komik filmler, televizyon şovları ve tiyatrolar izleyin.Sizi mutlu hissettiren insanlarla süre geçirin.Gülümseyebilecek şeyler bulun.

sizlere ojje.net farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir