Hangi yaşta hangi estetik yaptırılmalı

Emin ama güzelliğin yaşı yok oysa iş cerrahiye ya da medikal estetik müdahalelere gelince, “Hangi yaşta, hangi estetik tatbik yapılmalıdır” sorusu tartı taşıyor. Estetik cerrahi ve medikal uygulamalara başvuranların yaş ortalamasının günden güne düştüğü bir gerçekken Op. Dr. Bülent Cihantimur, estetik cerrahideki doğru zamanlamayı açıkladı: Ihtiyaç duyduğunuz defalarca estetik cerrahiden destek alabilirsiniz. Medikal çekicilik uygulamaları da benzer şekilde fakat genel olarak bir zamanlama yapmadan evvel, bedenimizi bir hediye olarak kabul edip, her açıdan iyi bakmamız gerektiğini öğrenmemiz gerekiyor. İyi beslenin, spor yapın, kötü alışkanlıklardan uzakta durun, cildinizi nemlendirin, bunların hepsini yerine getirdiğiniz zaman, zaten bazı önlemler de almış oluyorsunuz gerçekte. Cildiniz daha geç yaşlanıyor, sarkmalar ve form kayıpları daha az yaşanıyor. Lakin allah vergisi gelen kepçe kulak gibi bir sorununuz varsa, en erken 6 yaşından itibaren estetik cerrahiden yardım alabilirsiniz.”

Burun estetiği 18 yaşından sonradan

Burun estetiği için erginlik çağının bitmesi gerektiğini söyleyen Op. Dr. Bülent Cihantimur, birçok hastanın iş hayatına atılmadan evvel, burun estetiği yaptırmak için geldiklerini ve eğer sıcacık nefes alamama gibi işlevsel bir sorunları varsa, 18 yaşından daha sonra burun estetiği yaptırabileceklerini belirtti. Cihantimur: “30-40 yaş arası ilk çizgilerin belirdiği yıllar. Çizgiler derinleşmeden yağ transferi, Örümcek Ağı Estetiği, botoks gibi uygulamalar yapılabilir. Türkiye geneline baktığımızda 35’inden sonradan anneler genelde göğüslerinin sarkıklığından şikayetçi oluyorlar. Bu yaşlar göğüs estetiği içinde son derece uygun yaşlardır “dedi.

40’lı yaşlar botoks için uygun

40’lı yaşlarda metabolizmanın yavaşlamasından dolayı, yöresel yağlanmanın arttığını söyleyen Op.Dr. Bülent Cihantimur, lazer lipoliz ve ağrısız lipocuction olarak geçen liposculpture operasyonların uygun olduğunun altını çizdi. Ayrıca yeniden bu yaşlarda, yağ transferi ve botoks uygulaması da en fazla seçim edilen uygulamalar aralarında yer alıyor.

50’lı yaşlar total gençleştirme zamanı

Cihantimur, 50’li yaşlar için total uygulamaların uygun olduğunu kaydederek: “50 yaş ve ardından bundan böyle kaybolan cilt altı dokularına müdahale etmek gerekir. adeta her bölgede bu stil sorunlar yaşanacağı için, özellikle total yüz gençleştirme ile, boyun, yüz, göz ve çevresi, alın ve dekolte bölgelerine uygulama yapıyoruz. Bu yaşlarda karın germe, yöresel yağlardan kurtulmak için yapılan liposculpture uygulaması, vücudun form kazanmasına avantaj sağlıyor” dedi.

sizlere ojje.net farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir