Izdivaç problemlerini çözecek 4 tatil planı

Her şeyi denemiş ve hiçbiri işe yaramıyormuş gibi görünse de evliliğinizi sürdürmek için standartlarınızı zorlamak zorunda olduğunuzu da unutmamalısınız. Kısa bir tatil, bir yanlamasına problemleriniz ve çözümleri üstüne yoğunlaşmanızı sağlarken diğer yanlamasına hoş atmosferin de tadını çıkarmanıza sebep olacak.

İkinizin de gitmek için hevesli olduğu bir destinasyon seçin

Bütçenize uyan ilginç yerlerin bir listesini yapın. Bu listeye artı duyguları kaldırmak için balayınız veya birincil tatiliniz gibi eski romantik anılarınıza sahne olmuş yerleri de dahil edin. Uzlaşmanıza zemin olabilecek ve merakınızı uyandıran sıcak noktalar da olabilir. Fiziksel durumunuzun tatile çıkmanızı engellemesine müsade vermeyin. Eğer çok uzaklaşamıyorsanız, daha yakın bir bölgeye de gidebilirsiniz, yeter ama kendinize birlikte azıcık uzaklaştırma şansı yaratın.

Tatildeki “terapi” seansları için esas kurallar belirleyin

İki tarafın da kaçamaması için tatil sırasında hangi sorunların masaya yatırılacağına karar verin. Yararsız tartışmaları evde bırakmaya ve fazla irtibat için uğraş harcayacağınıza dair bir anlaşma yapın. Evlilik problemlerinizle birebir alakadar olmadığı sürece çocuklar veya meslek hakkında konuşmayı kendinize yasaklayın. Tatile ne amaçla çıktığınızı aklınızdan çıkartmayın.

İlişkinize yeniden yaşam katacak aktiviteler planlayın

Evliliğinizle ilgili sorunlarınızı çözmek için çıktığınız tatil yalnızca bundan ibaret de olmamalı. Ara Sıra yoğun iş hayatı ve ev hayatını adamak tek başına ilişkinin seyrini iyileştirebilir. Gittiğiniz yerdeki görülmesi gereken yerlerin bilgisini evvelden almak, oradayken şartların değişmesi yapmanıza ve daha iyi vakit geçirmenize asistan olacaktır.

Yeni anılar yaratmaya yoğunlaşın

Bu tatili evliliğinizi tekrar yapı etmek ve geleceğinizi birlikte planlamak için bir kısmet olarak kabul edin. Eski anıları kutlamak işe yarayacağı gibi yenilerini yaratmak için mücâdele etmek amaca daha yönelik olacaktır. Bol bol fotoğraf sürüklemek ve kendinize hatıralık küçük hediyeler edinmek geçirdiğiniz bu hoş günleri unutmamanızı sağlayacak.

Ekstra desteğe ihtiyacınız var ise bir ‘çiftler tatili’ düşünebilirsiniz. Bir diğer çift ile tatile çıkmak havadaki gerginliği yumuşatabilir. Grup aktivitelerini de garantiye alabileceğiniz böyle bir tatil, bir çift olarak ekip ruhunu geri kazanmanızı sağlayabilir ama bu da güçlük ve problemlerin üstüne el ele ve daha kuvvetli yürümenize yarayacaktır.

İpuçları:
Tatilinizi, yıldönümünüz gibi manâlı tarihlere yakın seçmeniz bütün olaya daha büyük amaç katabilir.

Bu tatile ‘ikinci balayı’ gözüyle bakmak onu fazla daha çekici ve romantik kılacaktır.

Uyarı:
Tatilin amacına uyup problemlerinizi çözmek gibi bir niyetiniz yoksa, en her yerde katılmamanız daha doğru olacaktır.

sizlere ojje.net farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir