Jessica Alba’dan cazibeli bir fizik için 6 tüyo

YAPRAKLI GIDALAR

1981 doğumlu Jessica Alba, yeşil yapraklı gıdaların, fiziğini korumasında fazla etkili olduğunu söylüyor. Her hamileliğinde yaklaşık 20 kilo aldığını söyleyen Alba, gerekli mineral-vitamin dengesini karşılamak için yeşil yapraklı gıdalarla beslenerek aldığı kiloları hızlı bir şekilde verdiğini belirtiyor. Alba, soslu salatalardan uzaktan durulmasını öğüt ediyor.

ORGANİK SEÇIM EDİN

Alba, çoğu kişide hormonal dengesizliklerin ortaya çıkmasının ve obezitenin artmasının nedeni olarak; kimyasal bombardımanına tutulmuş gıdaları görüyor. Alba konuyla ilgili şu yorumu yapıyor: “İçinde altibiyotik yer alan veya kalıtımsal olarak modifiye edilmiş gıdalardan uzakta durun. Karoser bu kimyasallarla savaşmak için de yağ hücreleri üretiyor.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLA…

RENKLİ BİBER, DOMATES

Jessica Alba, her öğün muhakkak sebze yediğini belirtiyor: “Her yemekte sebze tüketerek vücudun yüzde 16 oranında daha artı kalori harcamasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca atıştırmalık olarak da çiğ sebzeleri seçim edin. Renkli biberler, domates ve salatalık; hem açlığınızı bastırmanızı, keza de zorunlu mineral ve vitaminleri almanızı sağlar.

TATLANDIRICIYA UYARI

Şekerden uzakta durulması gerektiğini bundan böyle cümbür cemaat biliyor. Fakat tatlandırıcılar da vücuda zarar veriyor. Alba şöyle söylüyor: “Tatlandırıcı bitiren kişilerin her şeyden daha artı yediğini görüyorum. Sözde tamamiyle bayağı porsiyonlar onlara yetmiyor. Ben bu yüzden sadece stevia ya da truvia içeren tatlandırıcıları seçim ediyorum.

SEBZE SULARI ÖNEMLI

Hollywood yıldızlarının yeşil sebze sularına ne kadar düşkün olduğunu bilmeyen değil. Alba da bu isimlerden biri. Enerji olmak ve karnını beslemek için ara öğün olarak az kalorili sebze sularını seçim eden Alba, “Sebzelerin kalorisi çok düşüktür. Oysa ara sıra onları içmek fazla da eğlenceli olmuyor. Ben bu yüzden yeşil sebze sularımın içine bir parça kavun ekliyorum” diyor.

BOL BOL SU TÜKETİN

Güne su içerek başlayan ve her yemekten önce su tüketen hoş oyuncu; bu sayede hem cildinin hoş olduğunu, ayrıca de boşuna kalori almadığını söylüyor. Alba, “Istek ve susama hislerini birçok insan birbirine karıştırır. Vücudun suya duyduğu ihtiyacı anlamayanların daha kilolu olduklarını gözlemliyorum. Her öğün su için” diye konuşuyor.

sizlere ojje.net farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir