mutlu olmak için vücudunuzla barışın

Aralıksız vücudunuzla alakalı kusurlar buluyor ve bir türlü bu sebepten mutlu olamıyorsanız bu haber tam sizlik.

İşte vücudunuzla barışmanızın 5 yolu…

ceset algınızı değiştirin

Kafanızda belirlediğiniz “mükemmel beden” algısından kurtulun. Çekicilik sahiden de izafi bir konu. 90-60-90 ya da Barbie vücuduna sahip olmamanız sizin kötü bir vücuda sahip olduğunuz anlamına gelmez. Etrafınıza bir bakın, her vücudun kendine özgü bi yapısı olduğunu göreceksiniz. Kendinizi olduğunuz gibi de sevebilmelisiniz.

Göğüs dışarı

Göğüslerin istenildiği ölçülerde veya formda olmaması kadınlarda zaman zaman öz güven kaybına sebep olabiliyor. Fakat emin olun erkekler için bunun pek de bir önemi olduğunu düşünmüyoruz. Göğüsünüzü dışarı çıkaracak biçimde sırtınızı dik tutmaya çalışırsanız, vücudunuz daha güzel görünecektir.

Araştırmalara tarafından; sütyen kullanan, alkol, sigara ve güneş etkilerinden kaçınan kadınların göğüsleri diğerlerine tarafından daha sağlıklı ve güzel görünüyor.

Alışveriş zamanı

Bunun biz kadınlar için bir terapi sayıldığı epeyce tanıdık bir gerçek! Ama kendinizi fena hissettiğiniz ve giydiğiniz hiçbir şeyin hoş olmadığını düşündüğünüz bir zamandaysanız; alışverişe çıkmak sizi rahatlatacaktır. İlla, gardırobunuzu yeniden düzenlemeniz gerekmez; kendinize yakıştırarak aldığınız tek bir bluz deha motivasyonunuzu yukarılara taşımaya yetecektir.

Saplantı haline getirmeyin

Kesintisiz göbeğinizin olduğundan, burnunuzun büyüklüğünden ya da kalçalarınızın genişliğinden yakınmayı bırakın. Bu tarz şeyleri sorun haline getirip aralıksız düşünürseniz kendinizden soğumanıza sebep olacaklardır. Bunun yerine; saçlarınızın yumuşaklığını, belinizin ince oluşunu veya göğüslerinizin nasıl da istediğiniz gibi olduğunu düşünmelisiniz. Beğendiğiniz yerlerinizi geri plana atıp, onlara haksızlık etmeyin.

Hoş şeyler giyin

Kot, tişört giyip dışarı çıkmak her ne değin kolay ve kuytu olsa da giyiminize itina gösterdiğiniz ve daha dişi şeyler tercih ettiğiniz takdirde kendinize olan güveniniz yerine gelecek, göreceksiniz.

sizlere ojje.net farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir