Sarkmalara aleyhinde kol germe ameliyatı

Estetik International Sağlık Durumu Grubu doktorlarından Op. Dr. Yücel Sarıaltın, kol germe ameliyatı hakkında veri verdi. Özellikle kadınların kısa kollu kıyafetleri giymeye başladığı bugünlerde talebin arttığını söyleyen Sarıaltın, “Sık kilo alıp atamak kolun iç kısmında deformasyona neden olur. Ayrıca yaşa yan olarak da zaten ince ve narin yapılı olan bu bölgede sarkıklık sorununu fazla sık gözlemleriz. Hastalarımızın derhal tümü kollarındaki bu sorun sebebiyle kısa kollu kıyafet giyemediklerinden, rahatça kollarını kullanmaya çekindiklerinden bahsederler. Bu tarz sorunlar özgüven kaybı yaşatır ve hayat konforunu düşürür. Eğer bu alanda bir form kaybı yaşanmışsa, ne dek bölgeye yönelik egzersiz yapsanız da toparlayamazsınız. Kol germe ameliyatı bu sebeple etkin bir geri dönüşün alınmasına menfaat sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

Kol germe ameliyatı nasıl yapılır?

Genel duyumsuzlaşma altında yapılan kol estetiğinin ayrıntılarını veren Op. Dr. Sarıaltın, “Kol germe ameliyatında ilk kez sorunlu olan kolun iç kısmındaki fazlalık yağ, cilt ve cilt altı dokusu çıkartılır ve sonrasında kola evvelden olduğu gibi doğal ve genç görünümünü sağlayacak biçimde şekil verilir. Kol germe ameliyatına bazen lazer lipoliz ve liposculpture yöntemleri de asistan yöntemler olarak operasyona dahil edilebilir. Kol içine yapılacak kesinin uzunluğu ve formu, çıkarılacak cilt miktarına kadar istikrarsızlık gösterir. Kesiler kol iç kısmından ve uyarı çekmeyecek şekilde, dirsekle ile koltuk altı kısmına kadar olan bölge içine yapılır. Kesinin arkasında yağlı kısmın alınması için liposuction veya öbür yağ transferi yöntemleri uygulanır. Kol germe kesileri genelde çıkarılabilir ya da emilebilir dikişlerle kapatılır” biçiminde konuştu.

Kol germe ameliyatı sonrası

Kol germe ameliyatı sonrasında epeyce gizli bir dönem geçirildiğini söyleyen Op. Dr. Yücel Sarıaltın, “Kollarda şişlikler, morarmalar ve bu bölgelerde çok hafif bir uyuşukluk şehvetli, az kalsın 1 hafta içinde geçtiği gözlemlenecektir. Kol germe ameliyatı epeyce iyi geri dönüşler aldığımız operasyonlardır. Ilk yaranın iyileşme süresi 5 ila 10 gün içinde gözlemlenir. Ameliyattan 1 hafta sonradan şişlikler dağılır ve kesi hatları solmaya başlar. giderken hasta bayağı yaşantısına geri dönüş yapabilir. Kol germe ameliyatından daha sonra 1 ay değin ağır somut sportif aktivitelerden kaçınılması gereklidir. Hayat boyu kilo kontrolü ve kol egzersizleri ile gençleşmiş görünümünüzü koruyabilirsiniz. Buna ilave olarak, dinç bir yaşam biçimi da sonuçların uzun ömürlü olmasına avantaj sağlayacaktır” dedi.

sizlere ojje.net farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir