Sıcacık tırnaklar hayal yok

Bozulan tırnaklarda oluşan mantarlar için Dermatoloji Uzmanı Dr. Hicran Ercanuyarıyor: “Tırnak mantarı, mikroorganizmalar tarafından oluşturulduğu için bulaşıcı bir hastalık. Kişiden kişiye karşılıklı kullanılan havlular, terlikler, çamaşırlar, müşterek kullanılan alanlardan havuzlar, saunalar, hamamlar gibi yerlerde çok basit bir şekilde bulaşabilir.”

Güzel Ve Gizli Tırnaklar Bundan Böyle Düş Değil

Güzel ve kuytu tırnaklar, ilk olarak kadınlar elde etmek üzere çoğu insan için güzelliğin olmazsa olmazlarından biri. En güzel kadınların bile güzelliğine gölge düşüren fena tırnaklar hakkında bilinmesi gerekenleri Dr. Hicran Ercan açıklıyor: “Çivi mantarı, dermotofitler adı verilen mikroorganizmalar tarafından oluşur. Bu enfeksiyon, bilhassa but başparmağında ve öteki bütün tırnaklarda görülebilir. Tırnaklarda sertleşme, kalınlaşma ve şekil bozuklukları biçiminde karşımıza çıkan tırnak mantarı el ve ayaklarda elde etmek üzere her yaşta ortaya çıkabilir. Ama ihtiyar hastalar daha fazla tehlike altındadır.”

Çivi mantarının tedavisinde geleneksel yöntemlerden birinin hap kullanımı olduğunu gösteren Uzm. Dr. Hicran Ercan: “Antifungaller denilen bu ilaçlar takriben 3 ay kullanılır ve ilaç kullanımı karaciğere hasar verebilir. Bu yüzden hap kullanımı sırasında aylık karaciğer fonksiyonları takipedilmeli.” diyerek risklerin altını çiziyor.

Tırnak mantarı tedavisinde yepyeni bir yöntem

Son yıllarda çivi mantarı tedavisinde ilaç kullanımına alternatif olarak ND YAG Lazer sisteminin geliştirildiğini açıklayan Uzm. Dr. Hicran Ercan ekliyor: ” ND YAG sistemiyle çivi mantarı tedavisi, tırnak ve tırnak yatağının ısıtılarak mantarların değil edilmesiyle gerçekleşiyor. Tedavisüresi bir hafta arayla dört seans olarak önerilmektedir. Her seans yaklaşık 10 ile 15 dakika sürer ve işlem ardından hasta jurnal yaşamına rahatlıkla geri dönebilir. Çare sürecinin oldukça kısa olması, tedaviye etkili yanıt alınabilmesi ve konforlu bir çare sunuluyor olmasının yanı sıra bu hizmetin ekonomik olması da tırnak mantarı tedavisinde ND Yag Lazer’in ön plana çıkmasına niçin oluyor. Bu yöntem özellikle hap kullanan yaşlı hastalar için önemli fayda sağlıyor. Herhangi bir bağlı etkisi olmadığı için; emzirenlerde, karaciğer hastalarında, yaşlılarda, çocuklarda kısacası herkeste uygulanabilir.”

Kılcal damar, epilasyon ve akne tedavisinde de etkin

ND YAG lazer sisteminin özellikle bayanların yüzlerinde ve bacaklarında sık görülen ve estetikkaygı yaratan kılcal damarların tedavisinde de kullanıldığını gösteren Uzm. Dr. Ercan, epilasyon ve akne tedavisinde de sistemin başarılı sonuçlar verdiğini belirtiyor.

sizlere ojje.net farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir