Strese aleyhinde magnezyum minerali

Magnezyum minerali, vücudumuzun yapısında olan elzem minerallerden biridir. Elzem kelimesinin anlamını; olmazsa olmaz yaşamak için mutlaka olmalı olarak tanımlayabiliriz.

Magnezyum vücudumuzda görevli olan o kadar çok enzimin yapısında bulunur. Enzimler vücudumuzda gerçekleşen enerji protein üretimi ve adale kasılması gibi her türlü fonksiyonları aranjör kimyasallardır.

Magnezyum adale ve sinir sistemi hücrelerinin devamlılığını sağlar. Böylece kalp atışlarının düzenli olmasında enerjik olmamızda ve us aktivitelerinde etki gösterir.

Magnezyum kemiklerin yapısında bulunur. Sağlam kemikler için en düşük kalsiyum ve fosfor dek önemlidir.

Magnezyumun en iyi kaynakları; kurubaklagiller, yağlı tohumlar ve tam tahıl taneleridir. Magnezyum eksikliği yaşamamak için, haftada 1 ya da 2 öğün kurufasulye, nohut ya da mercimek yemeği yememiz ya da salatalarınıza haşlanmış olarak kurubaklagil ek etmemiz, bununla beraber bitkisel protein ve lif açısından da beslenmemizi dengeler. Her gün 1 avuç fındık, fıstık, badem ve ceviz karmakarışık veya bir bir yersek, magnezyumla birlikte omega-3 ve çinko açısından da beslenmemizi tamamlamış oluruz. Ekmeği bütün tahıl olarak tüketmenin sayısız faydasının yanında magnezyum açısından da faydası vardır.

sizlere ojje.net farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir