Yalnızca 30 dakikada gençleşin

Ameliyatsız yüz ve boyun germe işlemlerinde kullanılan ultraterapi, herhangi bir cerrahi dilekçe yapılmadan yalnızca cihazın ses dalgalarıyla deri daha aşağı dokusuna ulaşıyor. Bu Nedenle keza deri yapısı genç bir görünüme kavuşuyor hem de yaşlanmaya karşısında olarak yaş sabitleniyor. Bütün bu işlemlerin süresi ise yalnızca 30 dakikalık bir süre dilimini kapsıyor.

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Yücel Sarıkaya, son günlerin en trend uygulaması ultraterapiyi, ultrason dalgalarıyla gelen alımlılık olarak nitelendirdi.

“Tehlike barındırmaz, hasar vermez”

Isı enerjisi yaratıcı ultrason dalgalarıyla, arzu edilen doku derinliğine ulaşmayı karşılayan ultraterapi yöntemiyle, deri üst yüzeyine zarar vermeden işlemin gerçekleştirildiğini söyleyen Op. Dr. Sarıkaya, deri yüzeyinden ortalama 4 mm içeriye odaklanan ultrason dalgalarının katmanda ısı hasarı oluşturup, kolajen üretimini tetiklediğini belirterek; ultraterapinin cilt altındaki senet dokusunda kolajen üretimini artırmaya karşın etkili bir operasyon olduğunu söyledi.

Sıradan 10 yaş gençleştiriyor

Bilhassa boyun, göz çevresi, burun kenarları, yanak, ağız bölgesindeki çizgilere, çene ve yanaklardaki gevşeklik ve sarkmalara etkili bir toparlanma imkanı sağlayan ultraterapi, yer çekimi ve yaş almaya yan artan yüz ve boyun sorunlarına karşısında kullanılıyor. Op. Dr. Sarıkaya, gençken “V” biçiminde olan yüz ovalimizin, yaşlandıkça “U “şeklini aldığını ve ultraterapi tamamen üretilen kolajenin, lifting mekanizmasını da devreye sokarak, yüz ovalinde gençleştirme yaşattığını açıkladı.

Ses dalgalarıyla gelen alımlılık

Op. Dr. Sarıkaya, “Bu yöntem ses dalgalarıyla gençleşme yöntemi. Ses dalgaları cilt altı ve deri üstü dokusuna tesir ederek sıkılaşma sağlıyor ayrıca de cildin yaşını sabitleyebiliyor. Sıradan 10 yaş gençleştirdiğini söyleyebilirizdedi.

Hiçbir alt tesir, sancı ya da acı şehvetli değil

Uygulama yapılan bölgeye kadar sıradan yarım saat, 45 dakika süren ultraterapi seansı, tek seferlik bir kullanım ve en erken 1 yıl içerisinde tekrarlanabiliyor. Hiçbir alt etkisinin olmadığını, bundan başka acı ya da ağrı hissinin belirmediğini söyleyen Op. Dr. Sarıkaya, ultraterapi uygulamasından daha sonra sosyal hayata dönüşün de kısa sürede gerçekleştiğini aktararak; “Ultraterapi, özellikle bayanların rağbet ettiği bir usul olarak görünse de erkekler tarafından da seçim edilmeye başlandı. Seansı cilt yapısına tarafından değişebiliyor. Üç ay zaman ile yapılan bir süre dilimini kapsıyor. Dolayısı ile sosyal hayata dönüş hızı da laf konusu. Yüz germe ameliyatında kendinize 1 ay gibi bir vakit ayırmalısınız. Ama bu yöntemle çalışan bayanlar bile öğle tatilinde gelip seansını gerçekleştirip işine geri dönebilir. Ayrıca bu yöntemle botoks kullanmadan, kaş kaldırma, göz çevresi kırışıklıklarını da giderebiliyoruz. Deri üzerindeki çizgileri azaltabiliyoruz” diye konuştu.

Deneyenler memnun

Ultraterapiyi deneyenler, sızısız, herhangi bir tehlike barındırmadığı ve vakit tasarrufu sağladığı için tercih ettiklerini ve son derece memnun kaldıklarını dile getirdiler.

sizlere ojje.net farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir