Yalnızca dermatologlara güvenin

Memorial Etiler Tıp Merkezi Cildiye Bölümü’nden Uz. Dr. Zerrin Baysal, cilt detoksu hakkında bilgi verdi: “Ciltte kuruluk veya artı yağlanmaya alt görülen erken cilt yaşlanması, bilinçsiz uygulamalar yerine cilt uzmanlarının yerinde mahsul önerileriyle engellenmeli. Bu sayede cilt tipine en yerinde tedavi kısa sürede yapılabilir. Kişinin deri yaşı, biyolojik yaşından fazlaysa botoks, vitamin ve kolajen enjeksiyonu ya da peeling tedavisiyle cildi gençleştirmek olası. Bu tedaviler, kişinin kendisini iyi hissetmesini ve ışıltılı bir cilde sahip olmasını sağlar.

Sabah uyanınca 1-2 bardak su için

Günde an az iki litre su içerek hücreleri arındırmak, dolgunlaştırmak ve kırışıklıkları azaltmak muhtemel. Bitki çayları ya da sebze suları da bu miktara dahil olabilir. Oysa içki, nehir, kahve, meşrubatlar ve asitli içecekler jurnal su tüketim miktarının dışarıda tutulmalı.

Fındık, fıstık yiyin

Canlı ve ışıltılı bir deri için bol miktarda taze meyveyle sebze tüketmek gerekir. Ceviz, fıstık, fındık, kuru kayısı ve havuç cilde nem kazandıran gıdalardan bazıları.

Özel banyo yağları kullanın

Duşta kullanılan ürünlerin kremli olması, özel banyo yağlarının kullanılması ve banyodan sonradan nemlendirici sürülmesi, cilde ışıltılı bir dış görünüş verir. Nemlendirici seçimi de cilt tipi ve mevsime kadar bilirkişi yardımı alınarak yapılmalı.

Selülitlerinizden kurtulun

Kilo ya da selülit sorunlarına karşı bilinçsiz uygulamalar, kişiye daha pozitif hasar verebilir. Içten program alabilmek için kişinin yaşı, kilosu, yağ oranı, yaşam tarzı, hap alerjileri ve varislerinin olup olmaması çok manâlı. Bu sorunlara tek tip bir çare yaklaşımı söz konusu olamaz. Herkes için uygun tedavi programı mutlaka uzman görüşüyle değerlendirilmeli. Mezoterapi, egzersiz, kavitasyon gibi yöntemlerden hangisinin seçileceğine kişinin kendisi değil doktoru, gerekli tetkikleri yaptıktan sonra karar vermeli. Içten ve dengeli beslenerek, metabolizmayı süratli gitmek, tuz-yağlı gıdalardan uzakta durmak, bol su tüketmek ve spor gerçekleştirmek da selülitle savaşın vazgeçilmez parçaları.

Epilasyonu uzmanına yaptırın

Gözden Düşmüş tüylerden konforlu şekilde kurtulmak herkesin gerçek dışı. Ama her kıl tipi, kökten yok edilmeye uygun olmayabilir. Tüylerin rengi ve kalınlığı bilhassa lazer epilasyon tedavilerine yanıt için kayda değer faktörler. İnternet veya telefonla satış kanallarından alınan epilasyon programları, başarısız sonuçları da beraberinde getirir. Epilasyon, dermatoloji uzmanının değerlendirmeleri sonucu donanımlı merkezlerde yapılmalı.

Sivilce izleri çare edilebilir

Deride lekelenmeler, izler ve akneler için kişiye özel çözümler belirlenmeli. Hap tedavisi, lazer ve soyma teknikleri cilt için yardımcı olabilir.”

sizlere ojje.net farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir