Yaz aylarında tırnak mantarına uyarı

Son yıllarda çivi kökünün, derin dokulara nüfus edebilen lazerler ile çare edilebileceğinin keşfedilmesi ciddi bir sorunun alt etkisiz çözümüne ihtimal sağlamıştır. Dr. Türker Özyiğit, işlemin iyice ağrısız, tehlikesiz ve emrindeki etkisiz olduğunu anlattı. But tırnaklarının mantardan kaynaklanan fena görüntüsü sıkıntı oluşturmakta, toplum içinde terlik giyerek dolaşmak, plaj ve havuzlarda görüntünün ayrım edileceği kaygısı, tırnak mantarı olan kişilerce korkulu rüya halini almaktadır. Hem yaz aylarında havuz, sauna ve otel banyoları gibi iki taraflı alanların yaygın kullanımı mevcut enfeksyonun başkalarına bulaşması için de tehlike oluşturmaktadır.

Karaciğer fonksiyonlarını etkileyebilir

Çivi mantarı tedavisinde ilaçların minimum 3 ay süre ile ağızdan alınması gerektiğini söyleyen Dr. Türker Özyiğit, bu ilaçların karaciğer fonksiyonlarını etkileyebileceğini belirtti. Hap etkinliği %70 civarındadır. Lazerle geliştirilen tedavilerde ise ayrıca etkinlik daha fazladır hem de karaciğer ve diğer organlar üstünde bir alt etki oluşturmamaktadır.

İşte merak edilen birkaç soru…

Lazerle çare nasıl yapılmaktadır? Tesir mekanizması nasıldır?

Yeni geliştirilmiş çivi yatağına ulaşabilen lazer ile seçici olarak problemli bölgeye yoğunlaşarak nokta atışıyla, kaynağında etkili ve tehlikesiz tedavi sunmaktadır. Yüzeyde yayılmadan doğrudan doğruya çivi veya deriye zarar vermeden enerjiyi deri altına göndermesiyle çare oluşumu başlar.

Lazerle tırnak mantarı tedavisi ne dek sürmektedir?

Çare süreleri enfekte çivi sayısına ast olarak sadece 10-20 dakika sürer.

Tedavi sırasında sancı olur mu?

Hastalar genellikle bir sıcaklık hissederler ve anesteziye gereklilik duymadan tolere ederler.

Kaç seansa gereksinim duyulur?

2-4 seansta çare olabileceğiniz gibi enfeksiyonun önem derecesine kadar seans sayısı değişebilir.

Tedavi sonucu ne zaman alınır?

Tedavinin derhal sonrasında kayda değer bir değişim gözlenmez. Ayak tırnakları daha yavaş uzadığından bilhassa enfekte olmuş tırnağın doğal rengini alması ve düzelmesi 6-12 ayı bulabilir.

Enfeksiyon baştan oluşur mu?

Böyle bir risk mevcuttur. Vakit içerisinde havuz, sauna gibi nemli yerlerde her yerde enfeksiyon kapılabilir. Bu nesil durumlardan sakınılmalıdır.

sizlere ojje.net farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir