Yeni trend: Ameliyatsız burun estetiği

Burnunun estetik görünümünden hoşnut olmayan ama bıçak altına yatmaktan korkan ya da doğallığını kaybetmekten üzüntü duyan pek fazla insan için gelişen teknoloji yepyeni yöntemler ortaya çıkardı.

Yüze ifadesini veren ve ilk bakışta en çok dikkat çekici organ olan burnun görüntüsünü ameliyatsız estetik yöntemleri ile başkalaştırmak, ayrıca de bunu öğle arası değin kısa bir sürede yerine getirmek bundan böyle muhtemel. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahı Op. Dr. Ulvi Güner, ameliyatsız burun estetiği yöntemlerini anlattı.

Güner, hoş bir burna ve profil görüntüsüne sahip olmanın herkesin hayallerini süslediğini belirterek, “Burnunun estetik görünümünden rahatsız olan, yüzünün diğer hatlarına uyumsuz olduğunu düşünen, kaza ya da geçirilen operasyon sonrası burnunda oluşan estetik bozukluğunu düzelttirmek isteyen kişiler için akla birincil gelen yöntem ameliyatla burun estetiği uygulaması yaptırmaktır. Fakat ameliyattan korkan, ameliyata ayıracak vakti olmayan, elde edeceği sonuçla ilgili endişeleri olan, maliyet yüzünden zorlanan ve burnunun görünümünü başkalaşmak isteyen cümbür cemaat artık kalıcı askılama (Endolift), botoks ve dolgu uygulamaları doğru bıçak altına yatmadan da burnuna hoş, estetik ve doğal bir görünüş sağlayabiliyor. Bu uygulamaların en güzel yanı ise sosyal yaşantıdan uzaklaşmadan, jurnal akıntı içerisinde rahatlıkla gerçekleştirilebilmeleri” dedi.

Ameliyatsız burun estetiği yöntemlerinin Türkiye’deki ilk uygulayıcılarından olan Op. Dr. Ulvi Güner şunları kaydetti…

30 dakikada estetik bir burun

Kalıcı askılama yöntemi ile burun ucunda daralma, burun kanatlarında daralma, burun ucunun kaldırılması gibi estetik düzenlemeler isteyen hastalara etkili sonuçlar sağlanabiliyor. Kıkırdak ve kemik yapısında değiştirme yapmadan, lokal uyuşturma altında, 30-40 dakikalık bir sürede uygulanan işlemin en hayran eden sonuçlardan birisi de burnun küçülmesini sağlaması.

Yöntemde özel askılama ipleri, kesi yapılmadan deri altına yerleştiriliyor. Müdahale sonrası burunda 2-3 günde geçecek bir şişkinlik oluşuyor, bu şişliğin daha tez iyileşmesi için de burnun üstüne bir bant yapıştırılıyor. Kullanılan materyaller fazla yumuşak olduğu için deri altında hissedilmiyor. Burun içerisinde bir çalışma yapılmadığı için de tampon koyulmuyor ve kişinin nefes alma problemi olmuyor. 3 gün sonradan bant çıkarılıyor, iğnelerin antre bölgelerinde oluşan kabuklanmalar ortadan kalkıyor ve kişi sosyal yaşamına en ince ayrıntısına kadar dönebiliyor.

İstenilirse 1 dakikada burun eski haline döndürülebilir

Kalıcı askılama yönteminin hastalara rahatlama karşılayan bir öteki avantajı ise istenildiği takdirde bir dakikalık bir girişimle materyallerin alınıp, burnun eski şekline döndürülmesinin mümkün olması. Kalıcı askılama yöntemi sırasında dileyen hastalara burunlarının iç kısmından minik bir kesiyle girilerek törpüleme işlemi de uygulanabiliyor ve burnun üstteki kısmındaki hastalık veren fazlalığın bir kısmı alınabiliyor.

Gülme sırasında burun ucunda düşme sorunu yaşayan, burun kanatları ve dolaylı olarak burun üstü kemeri fazla gözüken kişilerde ise 5 dakikada gerçekleştirilen botoks uygulamasıyla güzel sonuçlar alınabiliyor. Botoks burundaki düşme ve genişlemeyi engellediği için burun ucunda daralma ve kalkma sağlıyor. Etkisi 4- 6 ay süren tatbik sonrası kişiler sosyal hayatlarına sorunsuzca devam edebiliyorlar.

Hafif kemerli burunlar için dolgu ideal çözüm

Bir diğer usul olan dolgu uygulaması ile burundaki boşluklar doldurulabiliyor ve hafif kemerli burunların kemerinin daha az gözükmesi sağlanıyor. Daha önce işlem geçirmiş ama problemi olan, yeni bir operasyona zaman ayıramayan veya operasyondan çekinen ve özel günler öncesi iyileşme dönemi yaşamadan burnunda hafif şartların değişmesi isteyen kişilerin dolgu uygulamasıyla çok iyi sonuçlar almaları muhtemel. Kullanım buruna uyuşturucu bir krem sürülmesini takiben 10 dakikada gerçekleştiriliyor. Etkisi 6-12 ay arasında devam eden uygulama sonrası kişiler sosyal hayatlarına sorunsuzca devam edebiliyorlar.

Eğer burnun şekli uygunsa ameliyatsız yöntemlerle güzel ve estetik bir burna sahip olunabilir, fakat klasik burun estetiği ameliyatından alınacak sonuçla, uygulanan bu yöntemlerin sonuçlarının farklılık gösterdiğinin unutulmaması gerekiyor.

sizlere ojje.net farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir