Yüz temizliğinde yapılan 7 hatalı

Yüzünüzü arındırmak, cilt bakımınızda olur ya de en uyarı edilmeyen kısımdır; fakat önemsiz olarak görülen ufak teferruat uzun vadede problem çıkartabilir. Hatalı uygulamalar tekrarlandıkça değişik deri hastalıkları ve deformasyonlar meydana gelebilir.

Içten temizleyiciyi bulmak

Cilt tipinize uygun bir yüz arıtma jeli kullanmıyorsanız, zamanla cildinizde nem kaybı, kızarıklık ve pul pul soyulma gibi farklı alanlara yönlendirilmiş rahatsızlıklar meydana gelir. Aldığınız ürünün içeriğini inceleyin ve size yerinde olanları tercih edin.

Artı yıkayıp temizlemek

Temizleme konusunda hassas olabilirsiniz; ama cildinizi günde maksimum 2 defa yıkamanız gerektiğini unutmayın. Fazlası; cildinizin doğal nem dengesini bozarak kurumasına niçin olabilir.

Su sıcaklığı

Yüzü sıcak ve soğuk suyla yıkamak konusunda çeşitli söylemler vardır. Sıcak su gözenekleri açar, önermesi de en yaygın olanlardan biridir; ancak unutmamanız gereken nokta sıcak su cildinizdeki koruyucu yağ tabakasına hasar vererek nem dengesinin bozulmasına niçin olur. Önerimiz ne sıcak ne de soğuk sudur. Ilık su cildiniz için ideal olandır.

Pozitif ovuşturmak

Cildinizdeki ölü deriyi atmak adına temizleyici jeli sürdükten sonradan sert bir şekilde ovarak arındırmaya çalışıyorsanız cildinizde bozulma oluşması kaçınılmazdır. bu nedenle hafif bir şekilde cildinize masaj yaparak temizlemeye itina göstermelisiniz.

Az yıkayıp temizlemek

Yüz temizliğinde fazla yıkamak kadar az yıkayıp temizlemek da büyük sorunlar çıkartabilir. Bilhassa akşamları yüzünüzdeki makyajı çıkarmadan uyumak akne, siyah nokta ve kırışıklık gibi önemli cilt problemlerine niçin olabilir.

Havlu kullanımı

Önemsiz bir detaylar olarak görünse de havlunuzun yumuşak dokuda olması ve cildinizi kurularken hafif bir şekilde silmeniz deri kırışıklıklarının oluşmasını engeller.

İdeal nemlendirici

Cilt tipinize yerinde nemlendiricileri yeğlemek cildinizde oluşacak aşırı yağlanmayı önleyecektir. bu nedenle nemlendiricinizi almadan içeriğine bakmayı unutmayın.

sizlere ojje.net farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir