Yüz temizliğinde yapılan 7 yanlış

Yüzünüzü temizlemek, cilt bakımınızda şayet de en dikkat edilmeyen kısımdır; oysa önemsiz olarak görülen minik detaylar uzun vadede problem çıkartabilir. Yanlış uygulamalar tekrarlandıkça dağıtılmış deri hastalıkları ve deformasyonlar meydana gelebilir.

Içten temizleyiciyi bulamamak

Cilt tipinize yerinde bir yüz temizleme jeli kullanmıyorsanız, zamanla cildinizde nem kaybı, kızarıklık ve pul pul soyulma gibi dağıtılmış rahatsızlıklar meydana kazanç. Aldığınız ürünün içeriğini inceleyin ve size uygun olanları seçim edin.

Artı yıkayıp temizlemek

Temizleme konusunda hassas olabilirsiniz; lakin cildinizi günde azami 2 defa yıkamanız gerektiğini unutmayın. Fazlası; cildinizin doğal nem dengesini bozarak kurumasına niçin olabilir.

Su sıcaklığı

Yüzü sıcak ve soğuk suyla yıkayıp temizlemek konusunda çeşitli söylemler vardır. Sıcak su gözenekleri açar, önermesi de en yaygın olanlardan biridir; ancak unutmamanız gereken nokta sıcak su cildinizdeki koruyucu yağ tabakasına hasar vererek nem dengesinin bozulmasına niçin olur. Önerimiz ne sıcak ne de soğuk sudur. Ilık su cildiniz için ideal olandır.

Artı ovuşturmak

Cildinizdeki ölü deriyi atmak namına arıtıcı jeli sürdükten sonradan sert bir şekilde ovarak arındırmaya çalışıyorsanız cildinizde deformasyon oluşması kaçınılmazdır. bu nedenle hafif bir şekilde cildinize masaj yaparak temizlemeye itina göstermelisiniz.

Eksik yıkamak

Yüz temizliğinde çok yıkayıp temizlemek değin az yıkamak da büyük sorunlar çıkartabilir. Bilhassa akşamları yüzünüzdeki makyajı çıkarmadan uyuklamak akne, siyah nokta ve buruşukluk gibi önemli cilt problemlerine neden olabilir. Havlu kullanımı

Değersiz bir ayrıntısıyla uğraşma olarak görünse de havlunuzun yumuşak dokuda olması ve cildinizi kurularken hafif bir şekilde silmeniz cilt kırışıklıklarının oluşmasını engeller.

İdeal nemlendirici

Deri tipinize uygun nemlendiricileri yeğlemek cildinizde oluşacak aşırı yağlanmayı önleyecektir. bu nedenle nemlendiricinizi almadan içeriğine bakmayı unutmayın.

sizlere ojje.net farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir