Bu hafta vizyona girenler- 12 Temmuz

Beyaz Saray Düştü

Büyük ölçüde kızını etkilemek nedeniyle rahat servise dahil olabileceği bir görevde çalışmayı isteyen John Cale, Başkan James Sawyer’ın korumalarından biri edebilmek için başvuruda bulunur. Ancak ne yazık ancak karşılığında aldığı yanıt olumsuz olur. Negatif haberi kızına vermekte zorlanan genç adam, kızını Beyaz Saray’a gidecekleri bir gezintiye çıkarır. Burada haberi vermeye hazırlanırken ortalık bir anda karışır. Paramiliter bir grup asker, Beyaz Saray’ı işgal etmiştir. Başkan, First Lady ve çocuklarının hayatı tehlikede; üçünün kaderi de John Cale’in ellerindedir!

Independence Day, The Day After Tomorrow ve 2012 gibi yüksek bütçeli filmlere imza atan Alman yönetmen Roland Emmerich’in yönetmenliğini yaptığı filmin senaryosu Zodiac ve The Amazing Spider-Man filmlerinin senaryolarını yazan James Vanderbilt’e itimat. Başrollerinde ise son dönemin parlayan yeteneklerinden Channing Tatum, Jamie Foxx ve Maggie Gyllenhaal bulunuyor.

Kahraman Uzaylılar

Dünyadan çok uzakta olan Baab gezegeninde yaşamış astronot Scorch Supernova, milli bir kahramandır ve mavi uzaylılardan oluşan halk ona neredeyse tapmaktadır. Böylece fazla kurtarma operasyonunu başarıyla tamamlamış olan Scorch, muhteşem yeteneklerini teknoloji ustası erkek kardeşi Gary ile birleştirince onların karşı hiçbir güç duramaz. Zira Gary de görev aldığı BASA denetim merkezinin kaide ve görevleri konusunda son derece deneyimli ve yeteneklidir. BASA’nın yöneticisi Lena, kardeşleri tehlikeli bir gezegenden aldıkları bir çağrı konusunda bilgilendirdiğinde onlar için yeni ve heyecanlandırıcı bir tayin başlamış olur. Ne var ancak ödev sırasında Scorch’un Area 51 isimli bir bölgede tuzağa düşmesi işleri karıştırır. Bu kapan ise General Shanker isimli zalim bir düşman tarafından kurulmuştur. Gary, gezegeni ve ailesine veda ederek kardeşini kurtarmak için yola çıkar.

Yönetmenliğini Cal Brunker’ın üstlendiği yapımın orijinal seslendirme kadrosunda Brendan Fraser, Sarah Jessica Parker ve James Gandolfini gibi isimler yer alıyor.

Ge(n)ç Çıraklar

Billy ve Nick bir şirketin pazarlama departmanında çalışan ve dijital dünyanın yeniliklerine ayak uydurmakta zorlanan iki pazarlama elemanıdır. Nihayetinde beklenen olur ve işlerinden kovulurlar. İşsizlik sorunuyla baş etmeye çalışan ikili, bir plan yaparak medya devi Google’ın stajyerlik pozisyonlarına başvuruda bulunurlar. Mülakata ve eğitim programına yoğun bir dilekçe olmaktadır ve başvurada bulunanların ufak bir kısmı, sadece bu konuda fazla zeki olanlar kabul edilmektedir. Başvurada bulunanlarla karşı karşıya gelen ikili, eğitim programındaki herkesin sanki yaşlarındaki gençler olduğunu ve hepsinin alanında uzman olduğunu ayrım eder. Kendi farklarını ve tecrübelerini kanıtlamaya çalışırlar ve kıyasıya bir rekabet başlar. Dahası Billy ve Nick bu süreçte birbirleriyle de rekabet etmek zorunda kalır.

Komedi türündeki filmin başrollerini Owen Wilson ve Vince Vaughn paylaşırken, yönetmenliğini en son Çelik Yumruklar’a imza atmış olan Shawn Levy üstleniyor.

Tatlı Cadı Lili: Mandolan’a Yolculuk

Şirin Cadı Lili, ilk filmde fena büyücü Hieronymus’la savaşmıl ve şampiyon gelen taraf olmuştu. Ama macera burada sona ermedi ve karşısına daha zorlama bir atama çıktı. Cadı Lili, Madolan krallığını ele geçirip başa vermek isteyen Sadrazam Guliman ile çaba etmek zorunda. Gözünü hırs bürüyen ve hedefine zahmetsizce ilerlemekte olan Guliman ise bu tahtın peşinde yatan sırlardan bihaberdir. Zira taht geçmişten gelen bir lanet taşımaktadır ve Hexe’nin yardıma çağırdığı Lili’den farkında olan değildir. Durumun farkına vardığı an ise kötü efsuncu Abrash’ı, Lili’nin yolunu kesmek için görevlendirir. Lakin bir cadıyı kandırmanın hiç de kolay olmadığı gerçeğini atlar! Üstelik Lili’nin krallığa gelişi birçok sırrın da ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Lili ve Sihirli Kitabı’nın devam filmi olan yapımda başrolleri Michael Mittermeier ve Jürgen Tarrach’ın üstleniyor. Yönetmen ise Harald Sicheritz.

Güç Kazanç

Daniel Lugo ve en yakın arkadaşı Adrian Doorbal Florida’da yaşamakta ve cisim geliştirme salonunda antrenör olarak çalışmaktadır. Her gün bir diğerinin aynı olan bir yaşam süren ikili, spor salonundaki asap bozucu düzenden ve düşük maaşlarından usanmıştır. Kendi Amerikan Rüyaları’nın peşinden gitmeye karar veren ekip, hali hazırda suçlu olduklarına inandıkları varlıklı bir müşterilerini kaçırıp, işleri de kılıfına uydurarak varlıklı olmanın planını kurarlar. Hapisten az önce meydana çıkan Paul Doyle’un da yardımlarıyla işe atılırlar. Lakin ters giden tesadüfler sonucu, işler sarpa sarar.

Yönetmenliğini Michael Bay’in üstlendiği filmin başrollerini Mark Wahlberg, Anthony Mackie’nin ve Dwayne Johnson paylaşıyor. Kadrosunda Rebel Wilson, Ed Harris ve Rob Corddry gibi isimleri de barındıran kara komedi-aksiyon türündeki film, gerçek bir hikayeden uyarlandı.

Bir Kadının Gözyaşı

Epeyce zengin bir aileden gelen Thérèse Desqueyroux, hemen şimdi çocukken evlenmeye karar verdiği Bernard ile evlenmiştir. Acilen Bernard ile evli olsa da artık kocasına aşık değildir. Bernard doğru ve sevecen bir adamdır fakat hayatta yalnızca ava çıkmaktan zevk alan ve ileri derecede hipokondriyak olan birine dönüşmüştür. Thérèse’in taşrada sürdüğü bu hayat ve evliliği Bernard’ın günden güne daha kavgacı birine dönüşmesiyle çileye dönüşür. Daha da kötüsü Bernard her daim kendisini bu evliliğe zorladıkları için Thérèse ve kız kardeşinin sorumluluk sahibi olduğunu alenen yüzlerine vurmaktadır. Mutsuz kadın bir şekilde bu bıktırıcı hayata ve sosyal baskılara son verip özgürlüğünü her yerde kazanmaya kararlıdır.

Filmin yönetmen koltuğunda ünlü Fransız yönetmen Claude Miller bulunurken, başrolünde Amélie filmindeki performansıyla tüm dünya göre bilinen Audrey Tautou bulunuyor.

Vadimdeki Gözyaşları

Kanadalı bir gazeteci olan Marie, savaş sonrası mağdurların hikayelerini toplayan bir yayıncıdır. Bir gün kimin tarafından gönerldiği kesin olmyayan bir zarf alır; içerisindeyse Lübnan’da sığınmacı kampında büyütülmüş olan Filistinli Ali’nin hakkında bir evrak vardır. Zarfın içeriğin, öğrenmek isteyen Marie, ofiste çalışan boyacı Lübnanlı Joseph’den yardım ister. Joseph takviye etmeyi kabul eder ve aralarında bambaşka bir ilişki doğar. Lakin Joseph birden bire ortadan kaybolur ve Marie geçmişte arayışına yalnız başına devam eder… Senaristliğini ve yönetmenliğini Maryanne Zéhil’in üstlendiği dram türündeki filmin başrollerini Nathalie Coupal ve Joseph Antaki paylaşıyor.

sizlere ojje.net farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir