Bu hafta vizyona girenler- 14 Haziran

Trans (Trance)

Trainspotting ve Milyoner (Slumdog Millionaire) gibi filmlerin yönetmeni Danny Boyle’un son filmi Trans (Trance), İngiltere yapımı bir gerilim. Uzman bir müzayedecinin, kıymetli bir tabloyu aşırmak isteyen hırsızlarla yaptığı işbirliği ve ardından yaşadıklarını konu alan filmin başrollerindeki isimler James McAvoy, Vincent Cassel ve Rosario Dawson. Filmde McAvoy’un rolü için geçen ilk isim Michael Fassbender olmuştu. Filmlerinde kendisine has tüketim toplumu eleştirisini yansıtan Boyle’un bu filmindeki gerilim olgusu da keza merak konusu…

Man Of Steel

Geçtiğimiz yıldan bu yanlamasına merakla beklenen son Superman filmi Man of Steel nihayet izleyicisine kavuşuyor. Film, genç isimleri birçok deneyimli oyuncu ile buluşturuyor. Clark Kent’in Henry Cavill’e emanet olduğu filmde, Lois Lane’i ise Amy Adams canlandırıyor. Keza Kevin Costner ve Diane Lane’ı, Clark’ın anne babası, Russell Crowe’ı ise Jor-El rolünde izleyeceğiz. Filmin diğer manâlı isimleri Laurence Fishburne ve Michael Shannon. Imax ve 3D formatındaki Man Of Steel’in yönetmenliğini ise Ölülerin Şafağı, 300 Spartalı (300), Sucker Punch gibi filmlere imza atmış olan Zack Snyder üstleniyor.

Muhbir (Snitch)

Yönetmenliğini Ric Roman Waugh’un yaptığı aksiyon-gerilim türündeki Snitch’in başrolündeki ad Dwayne Johnson. Film, oğlu hileli yere 10 sene ceza alan bir babanın oğlunu kurtarmak için polis ile yaptığı işbirliğini anlatıyor. Filmin oyuncu kadrosunda keza Susan Sarandon, Jon Bernthal, Benjamin Bratt ve Barry Pepper gibi güçlü isimler yer alıyor. Muhbir’in senaryosu ise Justin Haythe’a ait.

Başvuru Kabul (Admission)

Başvuru Formu Kabul (Admission) yönetmenliğini Paul Weitz’in yaptığı Amerikan yapımı bir komedi. Çekimleri New York’un Bronxville, Princeton Üniversitesi gibi bölgelerde gerçekleştirilen film, üniversite için öğrenci seçmelerine fazla güvendiği bir öğrencisini göndermek için çaba veren bir okul müdürü ile başvuru formu onay görevlisinin öyküsünü anlatıyor. Filmin başrollerinde Tina Fey ve Paul Rudd yer alırken, zeki öğrenciyi ise Nat Wolff canlandırıyor.

Havada Aşk Var (Amour & Turbulences)

Fransa yapımı filmin yönetmenliğini Alexandre Castagnetti yapıyor. Romantik komedi çekmeyi çok istediğini gösteren yönetmen bu film ile isteğine kavuşmuş oldu. Başrollerinde Ludivine Sagnier, Nicolas Bedos ve Jonathan Cohen’in olduğu film, 3 yıl sonradan bir uçakta tesadüfen yanyana koltuklara oturan iki insanın altı saatlik seyahat boyunca yaşadıklarını anlatıyor.

Beşinci Emir: Ölüm (El quinto mandamiento)

Başrollerinde Ilean Almaguer, Angelica Aragon ve Ernesto Gomez Cruz’un yer aldığı Beşinci Dikte: Vefat (El quinto mandamiento) Meksika yapımı bir gerilim filmi. Alkolik dedektif Garcia’nın, artık şeytanı dinlediğini söyleyen bir hızlı katilin peşine düşmesini anlatan filmin yönetmenliğini ve yazarlığını Rafael Lara üstleniyor.

sizlere ojje.net farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir