Bu hafta vizyona girenler- 28 Haziran

Aşk Taktikleri (La Stratégie de la poussette)

Thomas kız arkadaşını çok sevmektedir, hatta doğum günü için ona kusursuz bir sürpriz parti hazırlamıştır oysa Marie onu terkeder, çünkü Marie çocuk sahibi almak istemektedir ve Thomas buna hazırlanmış değildir. Bir gün merdivenlerden yuvarlanan komşusunun bebeği ellerinde kalıveren Thomas komşu hastaneden çıkana kadar, yani 5 gün boyunca bebeğe görmek zorunda kalır. Bunu bir fırsata çevirerek, Marie’nin kalbini aşırmak için bu bebeği kullanmaya karar verir ve olaylar gelişir… Fransa yapımı romantik komedi türündeki filmin yönetmenliğini Clement Michel üstlenirken, kadroda Raphaël Personnaz, Charlotte Le Bon ve Camelia Jordana gibi genç isimler yer alıyor.

Kayıp Umutlar (Promised Land)

Steve Butler ve meslek arkadaşı Sue Thomason ülkenin önde gelen enerji şirketlerinden birinde çalışmaktadırlar. Taşradaki bir kasabaya, yer altındaki kıymetli doğalgaz kaynakları için giderler. Amaçları toprak sahiplerinden evlerini en ucuza kapatmaktır. Zira buradaki millet, yakın zamanda yaşanan hesaplı krizden oldukça sert darbe almıştır. Yaşanan baskı günleri hesaba katarak Steve ve Sue, lokal yargı sahiplerinin şirketin tekliflerine sıcak bakacağına inanmaktadır. Lakin karşılarına herkesin saygı duyduğu ihtiyar bir öğretmen olan Frank Yates çıkar ve teklife sonuna kadar direnir. Steve’i gözü hiç tutmayan Dustin Noble ise en kayda değer destekçilerindendir. Millet bir yana idareli şartlar bir yana da senelerdir yaşadıkları evleri para karşılığında satma fikri aralarında iilemde kalırlar. Daha önce yüzlerce insanı ikna etmekte sorun yaşamayan Steve için işler sarpa sarar. O da bu süreç içerisinde temsilcilik ettiği şirketin iç yüzünü daha yakından tanıyacaktır.

Senaryosu Dave Eggers’ın öyküsünden John Krasinski ve Matt Damon göre uyarlanan filmin yönetmenliğini ise Amerikalı egemen sinemacı Gus Van Sant üstleniyor. Kadroda ise tekrar Matt Damon, Frances McDormand ve Hal Holbrook isimleri göze çarpıyor.

Dünya : Yeni Bir Başlangıç (After Earth)

Hikaye günümüzden uzaktan bir gelecekte, kurgusal bir dünyada geçer. Dünya ,içerisinde yaşayanlar tarafından terk edilmiş, halk müziği bundan böyle yaşamlarını başka gezegenlerde sürdürmeye başlamıştır. Ahali dünyayı terk ettikten 1000 yıl dek sonra yaptıkları bir seyahat esnasında uzay gemileri arızalanan ufak Kitai ve babası Cypher dünyaya gitmek zorunda kalırlar , Cypher ciddi anlamda yaralanmıştır ve terk edilmiş dünyada , alışılmadık yaratıklar ve korku dolu güvenli olmayan olaylarla uğraş etmek zorunda kalırlar. ‘Altıncı His’ ile gerilim türüne yeni ve öncül bir açıklama getiren ve arkasında çektiği yapıtlarla kendi ekolünü yaratıcı M. Night Shyamalan imzalı filmin başrollerinde Will Smith ve oğlu Jaden Smith yer alıyor.

Hayalet Öğrenciler (Promoción fantasma)

Modesto öğretmenlik yapmaktadır ve ara sıra ölülerle iletişime geçebilmektedir. Bu yüzden psikiyatristlere tonlarca para döken Modesto, çoğu okuldan da bu yüzden kovulmuştur. Sonunda kendine bir lise de iş bulan Modesto’nun görevi 5 öğrencinin son sınıfı bitirmelerine takviye etmektir ama işi hiç de basit olmayacaktır. Çünkü bu 5 öğrenci 20 seneden uzun zamandır ölüdür!

Alşılagelmişin oldukça dışarıda bir hikayeyle yönetmen koltuğuna geçen Javier Ruiz Caldera, Cristóbal Garrido ve Adolfo Valor tarafından yazılan bu garip hikayeyi sinefillerle buluşturuyor. Aksiyon, macera, bilim kurgu , olağanüstü ve komedi türlerinin tümü, bu filmi tasvir etmek için kullanılabilir.

Baldan Acı (More than Honey)

Arıların büyüleyici dünyasına renkli bir yolculuğa çıkmamızı karşılayan yönetmen Marcus Imhoof, arıcıların hayatını ve sanayileşmiş bal fabrikalarını anlattığı bu filmde, insanlarla bal arıları arasındaki ilişki üstünde duran yönetmen fiilen buradan yola çıkarak insan ve doğa ilişkisine uyarı çekiyor. Belgelere Dayanan bal arılarının hayatı üzerinden, sıradanlığın da geveze artma kadar sağlıksız olduğunu , kriz ve felaketlerin evrime olan etkilerini ve bazen çözümün hiç beklemediğimiz anda beklemediğimiz yerlerden gelebileceğini gösteriyor. Film arıların hayatı üzerine ufkumuzu açarken, yaşam, yaşayışımız doğanın geldiği hal ve bizim doğanın içindeki konumumuzla ilgili sorular sordurmayı da ihmalkârlık etmiyor izleyiciye…

S/V/H/S – Dehşet Kaseti (V/H/S/2)

2012 tarihli birincil filmin devamı niteliğinde olan yapımda kayıp bir öğrenciyi arayan iki özel dedektifin yaşadıkları beyazperdeye geliyor. Öğrenciyi bulmak için evini araştıran dedektifler bir VHS kaset koleksiyonu bulurlar. Lakin bunlar içlerinde korkunç görüntüler olan sıradışı kayıtlardır. İzledikleri her bir kasette, kaybolan öğrencinin akıbeti hakkında daha karanlık ipuçlarına doğru sürüklenirler. 8 bambaşka yönetmenin ortak çalışması olan dehşet ve gerilim filmi 5 farklı kısa bölümden oluşuyor. Yönetmenliği üstlenen isimler Simon Barrett, Jason Eisener, Gareth Evans, Gregg Hale, Eduardo Sánchez, Timo Tjahjanto ve Adam Wingard.

Vefat Kapanı (Mi-hwak-in-dong-yeong-sang)

Jeong-mi, ailesi başka bir ülkeye taşındığından beri ablasıyla yaşamaktadır. İnterneti genelde kendi yaptığı videolarla doldurmaktadır. Bir arkadaşının yardımıyla , yasak bir videoyu kanunsuz olarak ele geçirirler. Ne yazık oysa fazla kısa bir süre daha sonra videoyu izleyen herkesin başına fena şeyler gelmeye başlar. Hemen ablası See Hee genç kardeşini bu videonun lanetinden kurtarmalıdır. Çünkü kardeşi derece derece aklını kaybetmek üzeredir, veya başına daha da kötü birşey gelmesinden endişe duymaktadır.

sizlere ojje.net farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir