Bu hafta vizyona girenler- 3 Mayıs

Iron Man 3

Uzun süredir merakla beklenen Iron Man 3’te Robert Downey Jr.’a bu defa Gwyneth Paltrow eşlik ediyor. Filmin öteki rollerinde ise Don Cheadle, Guy Pearce, Rebecca Hall, Stephanie Szostak, James Badge Dale, Jon Favreau ve Ben Kingsley yer alıyor. Tony Stark bu bölümde öncekilerden daha bambaşka bir düşmanla karşı karşıya geliyor. Gwyneth Paltrow’un canlandırdığı kişilik ise Iron Man’in hayattaki en büyük zaafı olan Pepper Potts. Filmin yönetmenliğini Shane Black üstleniyor.

Eski Dostlar (Stand Up Guys)

Al Pacino, Christopher Walken, Alan Arkin gibi oyuncuları buluşturan Eski Dostlar (Stand Up Guys)’ın senaristliğini üstlenen ad Noah Haidle. Komedi polisiye türündeki filmin yönetmenliğini ise Fisher Stevens üstleniyor. Uzun yıllar sonradan hapisten meydana çıkan Val, ekibin diğer üyeleri Doc ve Hirsch ile buluşur. Ekip son kere belaya bulaşacaklardır. Filmin soundtrack albümünde rock şarkıcısı Jon Bon Jovi de iki şarkı ile yer alıyor.”Not Running Anymore” adlı şarkı Altın Küre ödüllerinde ‘En İyi Eşsiz Şarkı’ kategorisinde aday gösterilmişti.

Karşı Taraf Başkan

Yönetmenliğini Yüksel Torun’un yaptığı Karşı Taraf Başkan’ın başrolünde uzun süredir sinemaya ara vermiş olan Ferhan Şensoy yer alıyor. Filmde hem Yusuf Atala, Dost Elver, Ali Yaylı, Serkan Kuru, Meltem Aydınlık, Türkan Kılıç ve Ferdi Atuner rol alıyor. Göç nedeniyle nüfüsunun çoğunu kaybetmiş bir beldenin belediye başkanı olan Başarı ile eski rakibi Cengiz’in arasındaki mücadeleyi anlatan komedi, yönetmenin ilk uzun metrajlı çalışması.

Bir Hikayem Var

Başrollerde genç oyuncular Kadir Doğulu ve Müge Boz’un yer aldığı Bir Hikayem Var’ın senaristliğini, yönetmenliğini ve yapımcılığını Talip Karamahmutoğlu üstleniyor. Film tek isteği kendi filmini çekmek olan Mert’in bu amacını yapmak için çabaladıkça komediye dönen hayatını anltıyor. Filmde hem Bülent Çolak, Didem Soydan, Turan Özdemir, Teoman Kumbaracıbaşı, Haldun Boysan, Emre Sungur, Mustafa Uzunyılmaz gibi isimler de yer alıyor. Müzikleri Cahit Berkay’a ait olan Bir Hikayem Var’da, Halil Sezai de yeni bir parçasını ilk olarak seslendirdi.

Bir Gevrek, Bir Boyoz, İki de Kumru

Senaristliğini ve yönetmenliğini Osman Dikiciler’in yaptığı Bir Gevrek, Bir Boyoz, İki de Kumru, yıllar daha sonra memleketi İzmir’e bir arkadaşının cenazesine katılmak için dönen Tan ile eşinin küllerini İzmir’e götüren Selanikli Alexi Hristo’nun keşisen hayatlarını anlatıyor. Filmin başrollerinde Ogün Kaptanoğlu, Selçuk Uluergüven, Selen Seyven, Somer Karvan, Melih Ekener ve Ali Yaylı yer alıyor. Filmin vizyon tarihi Boyoz Festivali’nin yapıldığı mayıs ayına bilhassa ertelendi.

Pas ve Kemik (Rust And Bone)

56. BFI Londra Film Festivali’nde En İyi Film Ödülü’nü alan Pas ve Kemik (De rouille et d’os)’in yönetmenliğini Jacques Audiard üstleniyor. Aşk, kaybediş ve arayış üçgeninde geçen filmin başrollerinde Oscar’lı oyuncu Marion Cotillard’a Matthias Schoenaerts eşlik ediyor. Katil balina eğitmeni olan Stephanie akvaryumdaki bir kaza sonucu kötürüm kalır ve hayatı, kimsesiz çocuğu büyütmeye çalışan ve boksörlük yapan Ali ile kesişir. Filmde canlandırdığı Stéphanie rolü için Marion Cotillard, özel yüzme dersleri alıp, Marineland’de balinalarla nasıl iletişime geçeceğine dair bir hafta çalışmış.

Mecburi İkili (De l’autre côté du périph)

Yönetmenliğini David Charhon’un üstlendiği Fransız yapımı Mecburi İkili (De l’autre côté du périph) aksiyon batmış bir kabahat komedisi. Filmin başrollerinde geçtiğimiz sene izlediğimiz Can Dostum filminin başarılı başrol oyuncusu Omar Sy ve Laurent Lafitte yer alıyor. Mecburi İkili varoş mahallelerinde bir olayı araştırırken mecburen beraber hedeflemek zorunda kalan sivil polis Osman ile kabahat departmanının şefliğine oynayan François’nın komedi doymuş maceralarını anlatıyor.

Neredesin Süperman? (Bekas)

Cannes Film Festivali’nde yoğun bir ilgi görebilen, İsveç-Finlandiya-Irak ortamı yapımı Neredesin Süperman? (Bekas) 1990’da Saddam zulmünden kaçıp İsveç’e sığınan Kürt bir ailenin çocuğu olan Karzan Kader’in yönetmenliğinde çekildi. Sinemada izledikleri Superman filminden oldukça etkilenen Dana ve Zana isimli iki çocuğun hikayesini anlatan filmin çekimleri Süleymaniye’de gerçekleştirildi. Filmin başrolündeki iki kardeşi canladıran çocuk oyuncular ise; Sarwal Fazil ve Zamand Taha.

Max’ın Maceraları Dinoterra

Max’ın Maceraları Dinoterra (Max Dinoterra )’nın Türkçe dublajını Yekta Kopan, Hülya Avşar ve Kenan Doğulu gerçekleştirdi. Tayland yapımı animasyonda Aslan Max ve arkadaşları üç enerjik Dinozor Kristalini Gölgelerin Efendisi’nden kurtarmaya çalışıyor. Film 3D olarak vizyonda.

sizlere ojje.net farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir