Bu hafta vizyona girenler- 31 Mayıs

Doğal Kahramanlar (Epic)

Yönetmenliğini Chris Wedge’in üstlendiği Doğal Kahramanlar (Epic)’ın orjinal dublajında Amanda Seyfried ve Josh Hutcherson’ın yanısıra şarkıcı Beyoncé Knowles da yer alıyor. Buz Devri (Ice Age) ve Rio (Rio) gibi popüler animasyonların yaratıcılarının elinden meydana çıkan filmde Amanda Seyfried, Mary Katherine isimli bir genç kıza yaşam veriyor. Film iyi ve kötünün aralıksız savaş halinde olduğu bir ormanda hayatta kalmaya çalışan ve bu sırada burada tanıştığı diğerleriyle bu sihirli dünyayı kurtarmaya çalışan Mary’nin hikayesini anlatıyor.

Karanlıktan Gelen (Dark Skies)

Bilimkurgu ve gerilim türündeki Karanlıktan Gelen (Dark Skies)’in yönetmen koltuğunda oturan isim Scott Charles Stewart. Senaryosunu da benzer ismin yazdığı filmde başrollerde ise Keri Russell, Josh Hamilton ve Dakota Goyo yer alıyor. Film banliyöde huzurlu bir yaşam süren bir ailenin, oğullarının odasında bir tanıdık olmayan silueti görmesiyle başlayan gerilim batmış yaşadıklarını anlatıyor.

Hangover 3: Felekten Bir Gece (The Hangover Part III)

Seriye noktayı koyan üçüncü ve son film Hangover 3: Felekten Bir Gece’nin yönetmenliğini yine Todd Phillips üstleniyor. Başları dertten kurtulmayan üçlüye hayat veren Bradley Cooper, Ed Helms ve Zach Galifianakis’e bu bölümde Justin Bartha, Ken Jeong, ve Heather Graham eşlik ediyor. Bu defa bir nikah ya da bekarlığa veda partisinin olmadığı son bölümde babasını kaybeden Alan, psikolojik sorunlar yaşıyor ve arkadaşlarının desteğine ihtiiyaç duyuyor….

Devir

Dünya prömiyerini 19. Adana Altın Koza Film Festivali’nde gerçekleştiren Tayin, Derviş Zaim’in son filmi. Burdur’un bir köyünde yıllardır düzenlenen çoban yarışması üzerinden bölgedeki yerel hayatı perdeye yansıtan filmin başrollerinde Ramazan Bayar, Ali Özel ve Mustafa Çelikli yer alıyor. Yönetmen alışık olduğu üzere tekrar kamerasının hakiki Anadolu hikayelerine çeviriyor.

Sihirbazlar Çetesi (Now You See Me)

Prestij (The Prestige) ve Ocean’s Eleven filmlerinin tarzına yakın bulunan Sihirbazlar Çetesi (Now You See Me)’nin yönetmenliğini Louis Leterrier üstleniyor. Filmin başrolündeki ad ise Sosyal Ağ filmi ile popüleritesi artan Jesse Eisenberg. Genç oyuncuya Mélanie Laurent, Morgan Freeman, Mark Ruffalo, Michael Caine ve Isla Fisher gibi isimler eşlik ediyor. Film, büyücülük yetenekleri olan bir grubun bu yeteneklerini “zenginden alıp fakire verme” amaçlı kullanmaları sebebiyle bulaştıkları belaları anlatıyor.

Erkek Aklı (A Glimpse Inside The Mind of Charles Swan III)

Geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen 32. İstanbul Film Festivali’nde seyirici ile buluşan Roman Coppola’nın son filmi olan Erkek Aklı (A Glimpse Inside The Mind of Charles Swan III)’nın başrolündeki ad skandallarıyla gündemi meşgul etmesine alışılmış olduğumuz Charlie Sheen. Sheen’e deneyimli oyuncu Bill Murray’in yanısıra genç oyuncular Jason Schwartzman ve Mary Elizabeth Winstead eşlik ediyor. Senaryosunu da Coppola’nın yazdığı filmde hayatının aşkı göre terk edilen bir adamın yaşadıkları anlatılıyor.

Peter Pan’ın Yeni Maceraları 3D (Peter Pan 3D)

Animasyon türündeki Peter Pan’ın Yeni Maceraları 3D (Peter Pan 3D) zamanını Neverland’de (Olmayan Ülke) geçiren, Kayıp Çocuklar’a liderlik eden, deniz kızları ve korsanlarla oyunlar oynayan Peter Pan’ı beyazperdeye taşıyor. Peter Pan ‘a Tinkerbell, Wendy ile erkek kardeşleri John ve Michael da eşlik ediyor.

Daire 1303 3D (Apartment 1303 3D)

2007 yılında çekilen Apartment 1303 adlı Japon yapımı filmin her tarafta çevrimi olan Daire 1303 3D (Apartment 1303 3D)’ün yönetmeni Michele Taverna. Kanada yapımı filmin başrollerinde Mischa Barton, Rebecca De Mornay ve Corey Sevier yer alıyor. Film kimsesiz yaşamak isteyen bir genç kızın, yeni evinde yaşadığı gerilim batmış olayları anlatıyor.

Ateşteki Kağıtlar

Yönetmenliğini Avni Kütükoğlu’nun, senarsitliğini ise Esef Özfırıncı’nın üstlendiği Ateşteki Kağıtlar, terhis olduktan sonra, şehit düşen tabanca arkadaşının son isteğini yerine getirmeye hedef eden bir gencin hikayesini anlatıyor. Filmin kadrosundaki isimler arasında Yunus Günçe, Meral Kaplan, Suavi Eren, Abdullah Şahin ve Tamay Kılıç yer alıyor. Amacı uğruna İstanbul yollarına düşen genci bilinmedik maceralar bekliyor…

sizlere ojje.net farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir