Bu hafta vizyona girenler- 7 Haziran

Bilinmeze Dürüst Star Trek (Star Trek Into Darkness)

Başrollerinde Chris Pine, Zachary Quinto, Simon Pegg ve Zoe Saldana’nın olduğu Bilinmeze Doğru Star Trek (Star Trek Into Darkness) Atılgan Gemisi’nin dünyaya geri çağırılması ile başlıyor. Kaptan Kirk ise bu filmde bitirmesi gereken kişiye özel bir kavganın içinde olacak. Yönetmenliğini J.J. Abrams’ın yaptığı filmin senaryosu Roberto Orci, Alex Kurtzman ve Damon Lindelof’a ait. Bilinmeze Doğru Star Trek, Amerika’da gişe şampiyonu Iron Man 3’ü geçerek birinci sıraya oturs ada beklenen hasılatı gerçekleştiremedi.

Arkadaşım Max

Filmin başrolünde Kabiliyet Sizsiniz yarışmasının birincilerinden olan köpek Max bulunuyor. Yönetmenliğini Murat Şeker’in üstlendiği filmin oyuncuları arasında Ani İpekkaya, İnci Türkay, Murat Akkoyunlu, Ataberk Mutlu ve Burçin Bildik yer alıyor. Filmin çekimleri Bozcaada, İzmir ve İstanbul’da 5 hafta da tamamlandı. Yönetmen Şeker filmle ilgili olarak; ‘aklımda hep bir çocuk filmi yerine getirmek vardı’ diyor. Filmin afişlerinde ise Paris’te yaşayan tasarımcı Ali Doğramacı’nın imzası bulunuyor…

İntikam Kurşunu (Bullet to the Head)

Sylvester Stallone ve Jason Momoa’yı aynı filmde buluşturan İntikam Kurşunu (Bullet to the Head)’nun yönetmenliğini Walter Hill üstleniyor. Filmde hem Christian Slater, Sarah Shahi ve Sung Kang rol alıyor. Matz ve Colin Wilson’ın benzer isimli çizgi-romanından uyarlanan filmde dövmeleri ve elindeki silahıyla 65 yaşında olduğuna inanmakta zorlandığımız Stallone, Jimmy Bobo isimli bir kiralık katili canlandırıyor. Filmin sloganı ise “İntikam katiyen eskimez…”

Babadan Oğula (The Place Beyond the Pines)

Bu yıl İstanbul Film Festivali’nde izlediğimiz Babadan Oğula (The Place Beyond the Pines)’nın yönetmenliğini Derek Cianfrance üstleniyor. Başroldeki Ryan Gosling ise Aşk ve Küller (Blue Valentine)’de daha önce bir kere daha yönetmen ile birlikte çalışmıştı. Gosling filmde profesyonel bir motosiklet sürücüsünü canlandırıyor. Filmde hem çaylak polis memuru rolünde Bradley Cooper’ı izleyeceğiz. Yurt dışından da olumlu eleştiriler bölge filmin performansıyla dikkat eçekn bir diğer ismi ise hoş yıldız Eva Mendes…

Benim Çocuğum

Bu sene ilk olarak !f İstanbul Film Festivali kapsamında Ev bölümünde seyircilerle buluşan ve sonradan birçok festivale katılan Benim Çocuğum, belgesel sinemacı ve akademisyen Can Candan’ın son uzun metrajlı belgelsel film çalışması. Belgesel eşcinsel, bisek süel ve trans bireylerin ailelerine cinsel kimliklerini izah etme ve sonrasında aile içi yaşananlar, ebevenylerin hisleri ve çocuklarına destek olmak konusunda attıkları adımları ele alıyor. Belgelere Dayanan festivaller dışarıya yaptığı pek fazla özel gösterimle de fazla alaka fark etti.

Paranoyak (La senda)

Yönetmenliğini Miguel Ángel Toledo’nun üstlendiği Paranoyak (La senda) İspanya yapımı bir gerilim. Filmin başrollerinde Irene Visedo, Ricardo Trénor ve Ariel Castro yer alıyor. Filmin hikayesi evliliğini kurtarmak için ailesi ile Noel’de dağ tatiline çıkan bir adamın karşısına meydana çıkan gizemli marangoz ile başlıyor ve adamın kıskançlık duygularının paranoya düzeyine varmasıyla artan gerilimli olaylar beyazperdeye taşınıyor. Yönetmen Toledo’nun birincil uzun metrajlı filmi olduğunu da hatırlatalım…

Saksı Olmanın Faydaları (The Perks of Being a Wallflower)

32. İstanbul Film Festivali’nde gösterilen Saksı Olmanın Faydaları (The Perks of Being a Wallflower), ABD Yazarlar Birliği (WGA) en iyi intibak süreklilik dalında namzet olmuştu. Filmin yönetmenliğini Stephen Chbosky üstleniyor. Başrollerinde genç oyuncular Logan Lerman, Emma Watson ve Ezra Miller’ın olduğu Saksı Olmanın Faydaları, Amerikalı romancı Stephen Chbosky’nin kendi kitabından sinemaya uyarlandı. neşelendirici bir gençlik filmi olan yapım, lisede çekingen bir öğrenci olan ve “kaybeden” olarak dalga geçilen Charlie, edindiği arkadaşlarla yeni bir dünyayı ve dostluğu, aşkı, sıradışı ilişkileri keşfedişini lezzetli bir üslupla ele alıyor.

Sarı Siyah

Yönetmenliğini Levent Akçay’ın üstlendiği Sarı Siyah, 1915 yılında dört cephede savaşan Osmanlı Devleti’nde Çanankkale’de savaşmak için yola çıkan Mehmet ve Hasan’ın hikayesi anlatılıyor. Filmin başrollerinde bununla beraber yönetmenliğini de gerçekleştiren Levent Akçay’ın yanısıra Yusuf Güney ve Burcu Binici rol alıyor.

sizlere ojje.net farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir