Los Angeles Film Festivali ‘Kelebeğin Rüya’sı ile başladı

Tarihi Darı tiyatrosunda gerçekleşen galaya Hollywood’un önde gelen film eleştirmenleri ve Los Angeles Başkonsolosu Okumuş Topçu ilk kez elde etmek üzere seçkin bir misafir topluluğu katıldı.

Gala öncesinde konuşan Yılmaz Erdoğan, sinemanın başkentinde böyle bir festivale katılmanın çok keyifli olduğunu söyledi. Erdoğan hem, ‘Bizim gençlerimizin düzenlemiş olduğu bu festivali destelemek ve onların önünü başlatmak görevimiz.’ diye konuştu.

Galaya katılan oyuncu Belçim Bilgin ise festivalin profesyonelliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Festivale katılan kısa filmler hakkında da görüşlerini ifade eden Belçim Bilgin, kısa film yönetmenleri arasında fazla sayıda bayan yönetmen olduğuna dikkat çekti. Bayan yönetmenlerin artmasının umut verici olduğunu açıklayan Bilgin, ‘Bayan duyarlığının sinemada olması sektöre renklilik getirecektir.‘ dedi.

LOS ANGELES İZLEYİCİSİ RÜYA’YI SEVDİ

Filmin gösterimi öncesinde sinema severler tarihi Mısır sinemasını tamamen doldurdu. 1940’larda geçen filmin hakiki kahramanları konu alması ve o yılları başarı ile beyaz perdeye taşıması izleyiciden tam anekdot aldı. İkinci dünya savaşı yıllarında iki şairin yoksulluk içinde geçen hayatlarını konu alan ‘Kelebeğin Rüyası’ sinema eleştirmenleri kadar sinematografik açıdan da epeyce başarılı bulundu.

sizlere ojje.net farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir